اثربخشی هزینه‌های درمان اعتیاد در جامعه ملموس نیست

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: دولت هزینه‌های مختلفی در بخش‌های درمان اعتیاد متقبل می‌شود ولی اثر بخشی آن کم و در فضای جامعه ملموس نیست.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در سومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: پیش رفتن با دیدگاه سفید بودن استان از لحاظ اعتیاد و کم بودن آمار معتادان، فریفتن خودمان است و باید آمار این افراد بروزرسانی شود.

وی با بیان اینکه یکی از الزامات بازگشت معتادان پس از ترک به فضای کار و خانواده، ایجاد بسترهای مناسبی برای بازپروری و درمان آنهاست، افزود: بیشتر این افراد محل و ماوایی بعد از ترک اعتیاد ندارند و دوباره به دامان شوم مواد مخدر پناه می‌برند.

مرادنیا ایجاد اردوگاه ماده ۱۶ را از نیازهای استان دانست و بر لزوم ورود سپاه و بسیج برای ایجاد این اردوگاه تاکید کرد.

وی احساس ناامنی و بسیاری از معضلات اجتماعی را پیامد اعتیاد برشمرد و یادآور شد: در جمع آوری معتادان باید ساماندهی کامل همه آنهایی که در استان هستند، مد نظر باشد.

استاندار کردستان گفت: در زمینه اعتیاد در استان یا هنوز با واقعیت روبرو نشده‌ایم، یا نمی‌خواهیم روبرو شویم و یا روبرو شده و نمی‌خواهیم واقعیت را بپذیریم چرا که در در جامعه معتادان به چشم می آیند و این یعنی تا چند سال آینده نمی‌توان به همین وضعیت سفید امیدوار بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =