سیل تابستانی ۳۰ میلیارد ریال به راه‌های خراسان رضوی خسارت زد

مشهد- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در پی بارشهای تابستانی هفته گذشته و وقوع سیل، راههای ارتباطی استان ۳۰ میلیارد ریال خسارت دید.

ابراهیم نصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده خسارت‌های وارد شده مربوط به راه‌های روستایی است بطوریکه راه‌های ۹ روستا در شهرستان درگز و پنج روستا در شهرستان قوچان آسیب دیده است.

وی آسیب‌های وارد شده را شامل تخریب راه‌ها، پل‌ها، ابنیه فنی و آبنما عنوان کرد و ادامه داد: مجموع خسارت راه های ارتباطی در این دو شهرستان بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: در بارندگی شدید هفته گذشته راه ارتباطی حدود ۱۵ روستا در شهرستان کلات مسدود شد که در همان ابتدا راه ۱۰ روستا بازگشایی گردید با این حال در مجموع ۶ میلیارد ریال به راههای این شهرستان آسیب رسید.  

بر اساس اعلام روز دوشنبه مرکز مدیریت راههای خراسان رضوی راه روستایی دربندی -ریشخوار در شهرستان درگز و جاده دسترسی روستاهای چهارراه، خاکستر، لایین‌کهنه، سنگ‌دیوار و سینی در شهرستان کلات که در پی بارشها و سیلاب روزهای سه‌شنبه هفتم و پنجشنبه نهم مرداد ماه جاری بسته شده بود همچنان مسدود است.  

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =