۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83894972
۰ نفر

برچسب‌ها

بخش دیالیز بیمارستان توحید سنندج احداث می‌شود

سنندج- ایرنا- مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان گفت: با کمک خانواده خیر سنندجی بخش دیالیز مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی توحید سنندج احداث خواهد شد.

محمدعلی مسیمر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درحال حاضر بخشی که به عنوان بخش دیالیز در بیمارستان توحید سنندج فعال است دارای مشکلات و موانع زیادی است و جوابگوی نیاز بیماران دیالیزی نیست.

وی افزود: هم‌اکنون ۲۳ تخت بخش دیالیز در این مرکز وجود دارد و خدمات درسه شیفت به بیماران ارائه خواهد شد، ضمن اینکه تعدادی از بیماران نیز در منزل مانده تا بصورت نوبتی جایگزین شوند که امید است با احداث ساختمان جدید این مشکلات رفع شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان یادآور شد: طبق تفاهم نامه منعقده با خانواده خیرسنندجی مرحومه نرگس تارا با دانشگاه علوم پزشکی قرار است بخش دیالیز در بیمارستان توحید سنندج توسط این خانواده خیر راه‌اندازی شود.

وی گفت: براساس این تفاهمنامه مقرر شده است در فاز اول یک طبقه از این ساختمان با زیربنای ۸۰۰ متر مربع احداث شود که در این فاز ۴۰ تخت برای بیماران دیالیزی آماده‌سازی خواهد شد و با فراهم شدن شرایط  طبقه دوم نیز راه‌اندازی و ظرفیت تخت‌های این بخش به ۸۰ تخت خواهد رسید.

مسیمر یادآور شد: این خانواده خیر زمین مورنظر را در بیمارستان توحید در اختیار گرفته‎اند و عملیات ساخت این مرکز آغاز شده است، ضمن اینکه با احداث این مرکز بخش فعلی دیالیز به بیماران دیگری اختصاص پیدا می‌کند و فقط شاید چد تخت برای بیماران اورژانسی باقی بماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =