۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83894952
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا دیجیتالی‌شدن آلمان را تسریع کرده ‌است

تهران- ایرنا- همه‌گیری ویروس کرونا موجب شده شرکت‌های آلمانی روند دیجیتالی‌کردن فعالیت‌های خود را با سرعت بیشتری پی‌گرفته و بر دورکاری تمرکز بیشتری کنند.

به گزارش ایرنا، به نوشته امروز (دوشنبه) تارنمای شبکه دویچه‌وله، همه‌گیر شدن ویروس کرونا موجب رشد ۵۵ درصدی برنامه‌های دیجیتال در شرکت‌های آلمانی شده است. نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که ۳۱ درصد شرکت‌ها در آلمان استفاده از نرم‌افزارهای جدیدی را برای ارتباط بهتر میان کارکنان خود و همکاری آنها آغاز کردند. ۳۶ درصد دیگر از این شرکت‌ها میزان استفاده از ابزارهای دیجیتال موجود را افزایش داده‌اند.

در این نظرسنجی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی انجام شده، حدود ۸۰۰ مدیر بخش پرسنلی شرکت کردند. پاسخ آنها به پرسش‌های مطرح‌شده در نظرسنجی بر اساس صنعتی که در آن فعالیت داشتند و ابعاد شرکتی که در استخدام آن بودند، ارزیابی شده تا برآوردی کلی از وضعیت کل اقتصاد آلمان به دست آید.

۷۳ درصد این شرکت‌ها گفته‌اند که می‌خواهند پس از پاندمی کرونا نیز از ابزارهای دیجیتالی بیشتر استفاده کنند. ۶۴ درصد آنها تصمیم دارند کنفرانس‌های آنلاین را بیشتر برگزار کنند، ۵۹ درصد قصد دارند برگزاری جلسات حضوری را متوقف کنند و ۶۱ درصد می‌خواهند انجام سفرهای کاری را برای همیشه محدود کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد، استفاده روزافزون از ابزارهای دیجیتالی در همه بخش‌ها و تمامی شرکت قابل مشاهده است، اما در شرکت‌های بزرگ بسیار بیشتر شده است.

همچنین پاندمی کرونا فعالیت های دورکاری را تقویت کرده است.۷۳ درصد شرکت‌هایی که در جریان پاندمی استفاده بیشتری از طرح دورکاری داشتند، تصمیم دارند در آینده نیز این شیوه را بیشتر به کار گیرند.

مهم‌تر از آن اینکه نیمی از شرکت‌هایی که تا به امروز طرح دورکاری را گسترش ندادند، تصمیم دارند در آینده امکانات بیشتری برای دورکاری ارائه دهند.

طبق گزارش موسسه رابرت کخ (RKI) مقامات بهداشتی در آلمان از ۵۰۹ مورد آلودگی جدید به ویروس کرونا در طی یک روز خبر دادند.

از زمان آغاز بحران کورنا  ۲۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر در آلمان به ویروس کرونا آلوده شده اند که تعداد مرگ و میرهای مرتبط با بیماری ناشی از این ویروس ۹ هزار و ۱۴۸ نفر بوده و ۱۹۳ هزار و ۵۰۰ نفر نیز تا صبح دوشنبه از این بیماری جان سالم به در برده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =