۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 1879
کد خبر: 83894909
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۷۴ درصدی پرداخت زکات در قزوین

قزوین - ایرنا - رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی چهار ماهه سال جاری زکات جمع آوری شده در سطح این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۴ درصد رشد داشته است.

 حجت الاسلام باب الله شهسواری روز دوشنبه در مراسم تجلیل از زکات دهندگان و عاملان پرتلاش زکات در روستای کمال آباد افزود : زکات دستور الهی است و با تدبیر مقام معظم رهبری شورای زکات در کشور و استان ها تشکیل شد و تا این فریضه بر زمین نماند.

وی ادامه داد: سبک شمردن زکات ممکن است در ابعاد مختلف زندگی انسان اثرات سوء برجا بگذارد از این رو باید نسبت به اجرای آن توجه بیشتری داشت.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت : زکات همراه با نماز در قرآن آمده است و این همراهی که بارها و بارها تکرار شده، نشان از اهمیت ادای زکات در کنار اقامه نماز دارد.

وی افزود: طی چهار ماهه سال گذشته ۵ و نیم میلیارد تومان و طی چهار ماهه سال جاری ۹و نیم میلیارد تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده که این میزان زکات جمع آوری شده نشان از رشد ۷۴ درصدی دارد.

حجت الاسلام شهسواری افزود: موضوع فرهنگ سازی و تبیین جایگاه زکات در زندگی و جامعه امروز یکی از ضرورت هایی است که باید به آن توجه شود ، برای این امر در مرحله اول جامعه هدف افرادی هستند که پرداخت زکات بر آنها واجب است و در گام بعدی باید برای سایر افراد جامعه نیز، این موضوع آگاه سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۰ نفر از روحانیون و طلاب در روستاهای مختلف استان مستقر شده اند تا نسبت به تبیین مسئله زکات و جایگاه آن اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =