انهدام یکی از بزرگترین شبکه‌های قاچاق ارز و پولشویی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- روابط عمومی اداره کل اطلاعات آذربایجان‌غربی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در این استان، یکی از بزرگترین شبکه‌های قاچاق ارز و پولشویی متشکل از اتباع ایرانی و صرافان خارجی شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه که روز دوشنبه صادر شده،آمده است: اعضای این شبکه در پوشش شرکت‌های صوری اقدام به خرید و فروش غیر قانونی انواع ارز در داخل کشور کرده و ضمن برقراری ارتباط با صرافان و مراکز گردشگری برخی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه و عراق، مقادیر انبوهی ارز را در قالب حواله از کشور خارج  کرده اند.

در ادامه این اطلاعیه اضافه شده است: در جریان این عملیات، هفت نفر از عوامل اصلی و مرتبطان پرونده نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

روابط عمومی اداره کل اطلاعات آذربایجان غربی اعلام کرد: طبق بررسی‌های اولیه، حجم معاملات غیرمجاز انجام شده توسط این شبکه به تفکیک بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار، ۶۰ میلیون یورو، ۱۵۰ میلیون لیر ترکیه و ۳۵ میلیون درهم بوده که در مجموع حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: عوامل این شبکه به منظور فرار مالیاتی از حساب افراد غیر، سوء استفاده کرده و اموال خود را به نام دیگران ثبت می‌کردند.

آذربایجان غربی با ۹۶۷ کیلومتر مرز با کشورهای ترکیه، عراق و نخجوان هم مرز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =