۱۲۸۰ پروژه عمرانی در بقاع متبرکه کشور در حال انجام است

تهران- ایرنا- مدیر کل نظارت فنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود هم اکنون ۱۲۸۰ پروژه عمرانی در ۹۳۳ بقعه متبرکه در در استانهای مختلف کشور در حال انجام است.

محمد جواد ابوالحسینی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این ارتباط تعداد ۶۰۰ طرح از میان ۱۲۸۰ پروژه عمرانی جز طرحهای نیمه تمام بوده که هم اکنون در حال تکمیل است.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی این اداره کل در قالب سه حوزه اصلی تقسیم بندی می شود، تصریح کرد: در مجموع فعالیت های عمرانی در ۹۳۳ بقعه متبرکه سراسر کشور در قالب ۵۰۵ هزار متر مربع زیربنا را شامل می شود.

مدیر کل نظارت فنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه نظارت بر پروژه های عمرانی بقاع متبرکه و موقوفات از جمله وظایف اصلی این اداره کل به شمار می رود، گفت: در این میان از مجموع ۱۲۸۰ پروژه عمرانی یادشده، ۲۷۲ طرح در قالب بازسازی و توسعه  و ۴۰۸ پروژه نیز مربوط به مرمت و مقاوم سازی بقاع متبرکه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تصویب طرح های جامع بقاع متبرکه نیز از دیگر وظائف این اداره کل است، اظهار داشت: در سال گذشته طرح جامع ۳۴۷ بقعه متبرکه در کشور به تصویب رسید.

ابوالحسینی با اشاره به اینکه نظارت بر اداره جی آی اف و نقشه نیز از دیگر وظائف این اداره است، افزود: قاعده مند کردن اطلاعات سازمان اوقاف بر اساس اطلاعات موقعیت مکانی یا مکان محور کردن دارایی و اطلاعات مربوط به موقوفات و بقاع متبرکه به عهده اداره جی آی اف و نقشه بوده و نظارت بر این اداره نیز جز وظائف اداره کل نظارت فنی است.

وی با بیان اینکه نظارت بر پروژه های سرمایه گذاری نیز از دیگر فعالیت های اداره کل نظارت فنی است، گفت: سال گذشته

۶۶ پروژه سرمایه گذاری در بخش های مختلف همانند فضای عمرانی و ساختمانی، دامپروری و کشاورزی، انرژی های تجدید پذیر، تجهیزات پزشکی و فناوری های نوین، به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومانمصوب شد و فعال شد.

 مدیر کل نظارت فنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه نظارت بر حسن انجام پروژه های سرمایه گذاری از دیگر فعالیت های این اداره کل به شمار می رود، گفت: در سال گذشته مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای انجام پروژه های عمرانی در بقاع متبرکه هزینه شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha