تعزیرات شاهرود بیش از ۳۲ میلیارد ریال متخلفان را جریمه کرد

شاهرود – ایرنا - رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود گفت: چهار ماه امسال برای ۷۱۵ پرونده رای صادر شده و ۳۲ میلیارد و ۶۳۵ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۴۹ ریال جریمه تعیین شد.

حسین سعدالدین روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۴۵ فقره پرونده در چهار ماهه نخست امسال تشکیل شد که از این تعداد به ۷۱۵ فقره پرونده رسیدگی و حکم مقتضی صادر شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد پرونده ۸۸ فقره مربوط به قاچاق کالا و ارز بود، تصریح کرد: ۵۸۵ فقره پرونده کالا و خدمات و ۷۲ فقره پرونده در زمینه بهداشت و درمان بوده است.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود ادامه داد: تعداد پرونده های وارده به اجرای احکام در چهار ماهه نخست امسال ۵۴۴ مورد بود که از این تعداد ۵۳۶ فقره مختومه شد.

سعدالدین با اشاره به اینکه مدت زمان میانگین رسیدگی به اجرای احکام در پرونده های کالا و خدمات ۱۱ روز است، ابراز داشت: مدت زمان میانگین رسیدگی به پرونده تخلفات در اداره تعزیرات حکومتی از جمله کالا و خدمات ۱۲ روز، بهداشت و درمان ۶ روز و قاچاق کالا و ارز ۷۷ روز است.

وی با اشاره به اینکه در چهارماه مشابه پارسال ۷۷۰ فقره پرونده تشکیل شد که ۶۹۰ مورد آن مختومه گردید، اظهار داشت: در همین بازه زمانی مبلغ ۲ میلیارد و ۲۵۵ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۴۱۸ ریال جریمه وصول شد که امسال این رقم به پنج میلیارد و ۴۳۱ میلیون و ۱۴ هزار و ۲۴ ریال افزایش یافته است.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود از بررسی یک پرونده پزشکی خبر داد و افزود: یک پزشک متخصص وجه مازاد بر تعرفه از بیمار گرفته بود که با اتمام بررسی پرونده از پزشک متخلف ۲۰ میلیون ریال در حق دولت و ۱۰ میلیون ریال در حق شاکی اعاده شد.

سعدالدین از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلف در مطب ها یا هرگونه تخلف صنفی مراتب را با شماره ۳۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی پیامک کنند تا در اسرع وقت به شکایات آنان رسیدگی شود.

وی ادامه داد: پویش نظارت همگانی با شماره ۱۲۴ راه اندازی شده که اداره صنعت، معدن و تجارت به عنوان ضابط قضایی موارد تخلف را با پرونده سازی و ارایه مستندات برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می نماید.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود به شهروندان توصیه کرد: در خرید از واحد صنفی، رسید با مهر و آدرس دریافت کنند تا در صورت اختلاف و شکایت در موقع رسیدگی به پرونده از آن به عنوان سند معامله استفاده شود.

وی با بیان اینکه شهروندان از واحد هایی خرید کنند که دارای پروانه کسب و  برچسب قیمت بر روی اجناس باشند، اظهار داشت: براساس ماده ۶۶ قانون نظام صنفی، واحد های صنفی موظف به ارایه رسید تا خرید ۱۰۰ هزار ریال هستند و پایین تر از این مبلغ هم به درخواست مشتری  ارایه می شود.

سعدالدین از کاسبان و واحدهای صنفی هم خواست؛ در شرایط کنونی که فشار تحریم های اقتصادی بیشتر شده و از طرفی شیوع بیماری کرونا آرامش را از مردم گرفته با رعایت قوانین مربوطه آرامش را به شهروندان هدیه کنند.

 شهرستان شاهرود دارای بیش از هشت هزار واحد صنفی دارای پروانه است. این واحدها زیرمجموعه ۳۵ اتحادیه به فعالیت می پردازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =