فرماندار ری: تامین زیرساخت‌های تولید مهمترین ماموریت دستگاه‌های اجرایی است

شهرری ـ ایرنا ـ فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه تامین زیرساخت‌های واحدهای تولیدی از جمله آب، برق، گاز و راه مهمترین ماموریت دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان است، گفت: امروز تامین نیازهای اولیه تولید مهمترین اولویت دستگاه‌های اجرایی این شهرستان است.

حسین توکلی روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ری در کهریزک اظهار داشت: تولید کنندگان به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با تحریم های ظالمانه دشمنان باید فقط به بحث تولید و افزایش کیفیت کالای خود فکر کنند و هیچگونه دغدغه در حوزه تامین زیرساخت های تولید نداشته باشند.

وی با بیان اینکه کمبود بسیاری از زیرساخت مانند آب، برق، گاز و راه ریشه در مدیریت های گذشته دارد، افزود: بسیاری از شهرک های صنعتی که در گذشته احداث و به تولید کنندگان واگذار شده اند در زمان احداث زیرساخت های لازم مانند آب، برق و راه در آنها پیش بینی نشده است و همین امر باعث شده بسیاری از زمان جلسات رفع موانع تولید شهرستان ری به تامین این زیرساخت های تولید صرف شود.

توکلی ادامه داد: خوشبختانه با نگاه خوب دولت دکتر روحانی به مقوله تولید و تامین زیرساخت های آن در قالب جلسات رفع موانع تولید مشکلات تمامی واحدهای تولید بررسی شده و در حد توان مشکلات حل و زیرساخت ها تامین شده است.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته اقدامات خوبی در جهت رفع مشکلات زیرساخت های شهرک های صنعتی در شهرستان ری صورت گرفته است، افزود: آب شرب جنوب تهران با پیگیری های فرمانداری شهرستان ری به زودی به رینگ تهران وصل می شود و تا مردم و صنعتگران به آب گورای سدهای استان تهران وصل شوند.

این مسئول یادآور شد: دولت در بهسازی جاده های روستایی و شهرک های صنعتی جنوب پایتخت نیز اقدامات بسیاری انجام داده است که همچنان نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

توکلی در ادامه با اشاره به طرح های توسعه ای واحدهای تولیدی جنوب تهران، ابراز کرد: تحریم های ظالمانه دشمنان و نگاه به درون مسئولان کشور باعث شده امروز تولید در کشور رونق بگیرد و صاحبان صنایع به دنبال توسعه کسب و کار خود باشند.

وی ادامه داد: تغییر نگاه مردم در استفاده از محصولات داخلی نیز موجب قدرت گرفتن تولید داخل و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شده است که باید همچنان در کشور ادامه داشته باشد.

توکلی در بخش دیگر سخنان خود معیشت کارگران واحدهای تولیدی را از مهمترین اولویت های دولت و فرمانداری ری دانست و گفت: صاحبان صنایع و واحدهای تولید باید اولویت اصلی خود پس از تولید را معیشت کارگران و قدرت خرید آنان بدانند تا نیروی انسانی نیز در این اوضاع اقتصادی آسیب نبیند.

وی در خصوص مشکلات ورودی شهرک صنعتی تهران به عنوان اولین شهرک صنعتی خصوص نیز اظهار داشت: سیمای این شهرک و همچنین راه ورودی آن نیز باید توسط دستگاه های اجرایی اصلاح شود.

جلسه کارگروه ستاد اقتصاد مقاومتی کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید شهرستان ری با حضور حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان و تولید کنندگان در بخشداری کهریزک برگزار شد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =