اهمال ادارات خراسان شمالی در اعلام آمار کرونا 

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی گفت: همکاری بسیاری از دستگاه‌های اجرایی استان برای ارائه آمار کارمندان مبتلا به ویروس کرونا ضعیف است.

سیدمحسن ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دستگاه های اجرایی مکلف هستند در پایان هر هفته، آمار و اطلاعات مربوط به ابتلای کارکنان خود به بیماری کووید ۱۹ را به استانداری و ستاد مقابله با کرونا گزارش دهند، اما تنها ۲۵ تا ۳۰ دستگاه، در این زمینه همکاری می کنند و مابقی آماری به ما ارائه نداده اند.

وی افزود: عدم دسترسی به آمار مربوط به ابتلای کارمندان به کرونا، در برنامه ریزی ها تاثیرگذار خواهد بود و در این زمینه هنوز آمار دقیق و قابل اتکایی در دست نیست.  

وی خاطرنشان کرد: دستور جمع بندی و ارائه گزارش در زمینه ابتلای کارمندان به دستگاه ها داده شده است اما همکاری بعضی از دستگاه ها برای ارائه آمار مبتلایان به ویروس کرونا ضعیف است.  

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: البته با دستگاه هایی که در ارائه گزارش مربوط به ابتلای کارمندان خود به کرونا، کوتاهی کنند، برخورد می شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: بر همین اساس متاسفانه آمار مربوط به دورکاری کارمندان در ادارات استان هم کامل و دقیق نیست.  

وی اظهار داشت: طبق اعلام ۲۳ دستگاه اجرایی استان، از ابتدای شیوع ویروس کرونا، ۶ نفر از فرمانداران استان به کرونا مبتلا شده اند و اکنون ۲ نفر از آنان در حال درمان بوده و مابقی بهبود یافته اند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی گفت: در این مدت ۳۸۷ نفر از کارکنان ادارات به کرونا مبتلا شده، ۳۳۸ نفر بهبود یافته و اکنون ۴۸ نفر نیز در حال درمان هستند.  

استان خراسان شمالی از اوایل تیرماه از نظر افزایش ابتلای به ویروس کرونا در وضعیت هشدارآمیزی قرار گرفته و از حدود یک هفته قبل در زمره استانهای با وضعیت قرمز کرونایی شناخته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =