حمل قاچاق در جاده ترانزیت، چالش‌ مهم برای نیروی انتظامی اردستان است

کاشان- ایرنا- فرمانده انتظامی اردستان گفت: حمل قاچاق در جاده ترانزیت این شهرستان یکی از چالش‌های مهم برای نیروی انتظامی این شهرستان است.

سرهنگ غلامرضا هاشمی‌زاده روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران اردستان بیان کرد: قاچاقچیان با استفاده از ظرفیت این جاده نسبت به حمل مواد مخدر، قاچاق کالا و جابه‌جایی اتباع خارجی اقدام می‌کنند، به طوری که نیروی انتظامی روزانه درگیر مبارزه با این افراد است.

وی با تاکید بر برخورد قاطع و مستمر با این افراد، افزود: رشد ۸۵ درصدی در کشف انواع مواد مخدر، ۵۰ درصد در کالای قاچاق و ۷۱ درصد در دستگیری اتباع خارجی در پنج ماهه امسال به نسبت مدت مشابه در سال گذشته شاهد این مدعاست.

فرمانده انتظامی اردستان در ادامه اظهار داشت: حضور کارگران فصلی در منطقه از دیگر مشکل‌ها است که موجب افزایش سرقت در روستاهای کم جمعیت و خالی از سکنه می‌شود و از این رو از کشاورزان و بهره‌برداران درخواست داریم، برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود از افراد محلی استفاده کنند.

وی همچنین تصریح کرد: بحث زندان‌زدایی که در کشور با ورود ویروس کرونا صورت گرفت، هرچند کاری خوب و ارزنده است اما مشکل‌هایی را برای نیروی انتظامی به وجود آورد و بیکاری و مسایل اقتصادی برخی از این افراد را به سمت کارهای خلاف هدایت کرد که از مسوولان و تولیدکنندگان درخواست داریم نسبت به ایجاد اشتغال برای آنها اقدام کنند.

هاشمی‌زاده با قدردانی از همکاری مردم با نیروی انتظامی، تشریح کرد: پنج ماهه امسال ۲ هزار و ۶۳۸ تماس با شماره ۱۱۰ برقرار شد که ۴۰ درصد افزایش داشت و در نهایت به تشکیل ۸۹۱ فقره پرونده و ارجاع به دستگاه قضایی منجر شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش دارد.

وی اضافه کرد: بحث درگیری و توهین نیز با آموزش‌ها و کار فرهنگی به ۳۱ مورد کاهش یافته‌ است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۰ مورد داشتیم.

فرمانده انتظامی اردستان با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی دستگیری کلاهبرداران و تخلفات پیام‌رسان‌ها، یادآور شد: دستگیری ۱۰ گروه از جمله دستگیری سرکرده سارقان مسلح احشام در یکی از استان‌ها با ۱۲ فقره سرقت از جمله اقدام‌های اخیر بوده است.

وی همچنین گفت: توقیف ۲۴۴ خودرو و ۸۸ موتورسیکلت که برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کردند از دیگر اقدام‌ها بود و همچنین بر این اساس برخورد با موتورسیکلت‌سواران نوجوان با شناسایی و دعوت از اولیای آنها انجام شد.

هاشمی‌زاده در ادامه به کاهش ۱۰ درصدی تصادف‌های درون شهری و برون شهری فوتی و خسارتی اشاره کرد و افزود: ۱۹ دستگاه خودرو حامل مواد مخدر توقیف و ۱۵۸ نفر نیز در این مدت دستگیر شدند که ۲۰ درصد رشد داشت.

وی در مورد افزایش ۲۰ درصدی کشفیات کالانتری‌های اردستان نیز منجمله به توقیف یک کامیون با ۵۷ نفر اتباع خارجی و رشد ۸۳ درصدی کشف کلاهبرداری از طریق فضای مجازی به میزان ۷۰۰ میلیون ریال اشاره کرد.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در محدوده محور ترانزیت، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =