۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83894805
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر از استان یزد

یزد- ایرنا- معاون قضایی رییس‌کل دادگستری یزد گفت: با تلاش اعضای شعبه ۲۵ شورای حل اختلاف مرکز استان، پرونده‌ای با خواسته مطالبه ۴۰ میلیارد ریال با سازش مختومه شد.

محمدرضا حداد افزود: موضوع اختلاف پرونده بین سهامداران یک شرکت تولیدی مواد غذایی بود که این اختلاف از سال ۹۸ در دادگاه مطرح شده و زمان زیادی برای حل اختلاف در دادگاه طی شده بود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، وی ادامه داد: پس از ارجاع پرونده به شعبه  ویژه صنایع و معادن شوراهای حل اختلاف در نهایت با همت و تلاش اعضای این شعبه اختلاف چند ساله به صلح و سازش رسید.

رییس شوراهای حل اختلاف یزد گفت: این شوراها ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به دستگاه قضایی در اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضاییه بوده و خواهد بود.

حدادزاده تصریح کرد:  انتظار است در اجرای بخشنامه ابلاغی مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ریاست قوه قضائیه مراجع قضایی استفاده مطلوبتری را از این نهاد مردمی داشته باشند.

در استان  ۹۹ شعبه شورای حل اختلاف فعال است  که از این تعداد ۵۶ شعبه شوراهای صلحی ،  ۲۵ مورد شورای حکمی و ۶ مورد هم شوراهای صلحی ویژه برای شرایط خاص است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

***

مدیر ستاد دیه یزد گفت: برای نخستین بار به خاطر شرایط کرونا و کمک به آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد، طرح هر هیات عزاداری در ماه محرم، آزادی یک زندانی در استان اجرا می‌شود.

اسلام افشون روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب این طرح، بخشی از هزینه برگزاری مراسم‌های عزاداری در راستای کمک به مددجویان زندانی جرایم غیرعمد صرف می‌شود.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح نوعدوستانه برخی از سازمان‌ها و تشکل‌ها به خصوص شورای هیات‌های مذهبی، رسانه‌ های گروهی، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری و خانه صلح و اندیشه همکاری دارند.

به گفته این مسوول، برای اجرای بهتر طرح و فرهنگ‌سازی آن از فعالیت‌های فرهنگی و هنری به ویژه ارسال پیامک، نصب بنر در نقاط مختلف شهر و پخش تبلیغ  و تیزر از رسانه‌ها استفاده می‌شود.

افشون از خیران خواست در کنار اقدام هیات‌های عزاداری برای اجرای طرح در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد همانند گذشته همکاری لازم با ستاد دیه داشته باشند.

استان یزد یک هزار و ۴۸۰ هیات عزاداری دارد. 

در سال ۱۳۹۸ برای آزادی ۲۶۰ محکوم مالی جرایم غیرعمد ۷۳ میلیارد ریال توسط خیران پرداخت شد.

 هم‌اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمدمالی در زندان های استان بسر می برند که برای آزادی آنها  ۵۹۸ میلیارد ریال نیاز است.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که هم اکنون حدود چهار هزار نفر در ندامتگاه های استان دوره محکومت خود را که طی می کنند که جرم بیشتر این افراد که شهروندان سایر استان ها هستند، در ارتباط با مواد مخدر است .

یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =