صدور پایان‌ کار پس از نیم‌قرن انتظار در شهرری

شهرری - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۲۰ تهران (شهرری) گفت: مشکل صدور پایان کار مجتمع‌های شهرک دولت‌آباد پس از حدود نیم قرن با مساعدت شهرداری این منطقه حل شد.

 نقی عربی روز دوشنبه در جمع مدیران شهرداری ناحیه چهار منطقه ۲۰ و نمایندگان شرکت تجاری و ساختمانی دولت آباد اظهار داشت: در سالهای مختلف رسیدگی به تخلفات و صدور گواهی پایانکار حدود هفت هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی و ۳۴۰ واحد تجاری بدون نتیجه و بلاتکلیف مانده بود.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای دهه ۵۰ در راستای تامین مسکن اقشار محروم و بر اساس توافقات مدیران وقت شهری این منطقه در تعدادی از گروه های مسکونی دولت آباد نسبت به احداث واحدهای مسکونی، تجاری و خدماتی بصورت انبوه اقدام شده بود.

این مسئول افزود: طی نشستی که با حضور روسای حقوقی، املاک، اجرای احکام، درآمد و شهردار ناحیه ۴ این منطقه و نمایندگان شرکت تجاری و ساختمانی دولت آباد برگزار شد، در مورد رفع مشکلات مربوط به صدور پایانکار مجتمع های شهرک دولت آباد توافقات لازم صورت گرفت.

عربی با بیان اینکه جلسات متعددی برای تعیین تکلیف صدور پایانکار مجموعه شهرک مسکونی، تجاری و خدماتی دولت آباد برگزار شد، خاطر نشان کرد: مجتمع های دولت آباد که نزدیک به نیم قرن از ساخت آن می گذرد و مشکل پایان کار داشت با مساعدت شهرداری منطقه ۲۰ و توافق انجام شده با هیات مدیره این مجتمع ها صاحب پایانکار خواهد شد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۲۰ تهران (شهرری)   گفت: شرکت خدماتی ساختمانی دولت آباد نسبت به تعهداتی که به شهرداری این منطقه داشته اقدامات موثری انجام داده است که در سالهای اخیر این اقدامات صورت نگرفته بود.

این مسئول یادآور شد: در بررسی ها مقرر شد به استناد مستندات توافقات با آن شرکت، پس از احقاق حقوق شهرداری و با رویکرد احقاق حقوق و حل مشکل ساکنین نسبت به رسیدگی به تخلفات در چارچوب ضوابط و مقررات و فرآیند صدور گواهی پایانکار سیستمی اقدام شود.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =