مالیات قطعی مودیان خراسان شمالی منوط به تسلیم اظهارنامه‌های توافقی

بجنورد- ایرنا- مالیات مودیان مالیاتی خراسان شمالی که اظهارنامه توافقی به اداره‌کل امور مالیاتی تسلیم کنند با توجه به آنچه که در اظهارنامه قید شده، قطعی می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مالیات صاحبان حقیقی مشاغل که مشمول تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم هستند و اظهارنامه توافقی ارائه می کنند قطعی می شود و پارسال نیز مودیان مالیاتی خراسان شمالی ۲۶ هزار و ۶۹۷ اظهارنامه به اداره‌کل امور مالیاتی تحویل دادند که ۵۵ درصد آن توافقی بود.

یوسف یعقوب نژاد افزود: بر اساس این دستورالعمل که اخیرا ابلاغ شده است مودیانی که میزان فروش و ارائه خدمات آنها در سال ۹۷ تا سقف ۲۵ میلیون ریال بوده است، می توانند امسال اظهارنامه هایشان را قطعی کنند و مالیات سال ۹۸ آنها هیچ افزایشی نسبت به دوره قبل نخواهد داشت.

وی گفت: افرادی که مالیات قطعی شده سال ۹۷ آنان بین ۲۵  تا ۵۰ میلیون ریال بوده باشد نیز مالیات سال ۹۸ را در این دوره تنها با ۴ درصد افزایش می پردازند.

وی افزود: افرادی که مالیات قطعی شده آنان در سال ۹۷، بیش از ۵۰ و تا ۱۰۰ میلیون ریال بوده است، با افزایش ۸ درصدی مالیات و بیش از این رقم تا ۱۲ درصد مشمول افزایش مالیات عملکرد در این دوره می شوند.

یعقوب نژاد اظهار داشت: مودیانی که میزان فروش و ارائه خدمات آنان در سال ۹۷ بیش از ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بوده است نیز مکلف به تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات بر اساس مقررات هستند.   

وی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، صاحبان مشاغل تا ۳۱ مردادماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال و مالیات خود را نیز به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =