نوری: پیشنهادی از استقلالی‌ها نداشتم

تهران- ایرنا- «الکساندر نوری» مربی دو رگه ایرانی و آلمانی با بیان اینکه تماسی از سوی باشگاه استقلال برای هدایت این تیم با او گرفته نشده است، گفت: همیشه آرزو داشتم روزی در سرزمین پدری خود یعنی ایران کار کنم.

«الکساندر نوری» روز دوشنبه در گفت‌وگویی رادیویی در مورد پیشنهاد باشگاه استقلال برای حضورش در این تیم گفت: هیچ تماسی با این باشگاه نداشتم.

وی در مورد اینکه زمانی حضورش به عنوان گزینه هدایت تیم ملی ایران مطرح شد و آیا واقعا با او مذاکره‌ای صورت گرفت یا خیر، خاطرنشان کرد: همیشه آرزو داشتم در سرزمین پدری کار کنم اما هیچ تماسی برای هدایت تیم ملی با من گرفته نشد.

نوری در خصوص اینکه آیا تا کنون از تیم‌های دیگر ایرانی پیشنهاد دریافت کرده یا خیر، اضافه کرد: یک بار تراکتور و یک بار هم پرسپولیس با من تماس گرفت اما هرگز مذاکراتمان به صورت جدی دنبال نشد.

وی همچنین در خصوص همکاری با «یورگن کلینزمن» در تیم هرتابرلین اظهار داشت: با کلینزمن دوست و همکار هستم و زمانی که در هرتابرلین با او کار می‌کردم، من وظیفه طرحریزی تمرینات را بر عهده داشتم و او هم مدیریت تیم را بر عهده داشت. روزهای کرونایی هم موجب شد تا در این مدت با او زیاد صحبت کنم.

مربی سابق هرتابرلین در رابطه با اینکه آیا مربیان ایرانی می‌توانند در فوتبال اروپا مانند او کار کنند، گفت: مربیان خوبی داریم که از مهارت بالایی برخوردار هستند. من مربیگری را از  یک تیم جوانان آغاز کردم و  و در ۴ لیگ حرفه‌ای آلمان کار کردم حضور در هرتابرلین هم دومین تجربه مربیگری‌ام در بوندسلیگا بود که تجربه بسیار خوبی هم محسوب می‌شود.

مربی سابق هرتابرلین در مورد ارتباطش با دیگر مربیان ایرانی گفت: با «وحید هاشمیان» و «مهدی مهدوی‌کیا»  دوست هستم و با هم ارتباط داریم. همچنین برخی اوقات که در هامبورگ باشم «فریدون زندی» را هم می‌بینم.

وی در خصوص برگزاری بوندس لیگا در شرایط کرونایی، یادآور شد: کاری که فدراسیون فوتبال آلمان انجام داد، موجب شد تا تمام اروپا به آن به صورت ویژه نگاه کنند و بازی‌ها را بدون حضور هواداران پیگیری کنند. به خوبی هم مسابقات برگزار شد و به پایان رسید.

نوری در مورد قهرمانی‌های متوالی بایرن مونیخ در بوندسلیگا، گفت: یوونتوس، پاری‌سن‌ژرمن و حتی رئال مادرید و بارسلونا هم شرایط مشابهی دارند. باشگاه‌های پولدار بهترین بازیکنان را می‌خرند و کاری هم نمی‌شود انجام داد.

این مربی ایرانی - آلمانی یادآور شد: مربیان در کشور آلمان ابتدا در آکادمی کار می‌کنند و به صورت تئوری یاد می‌گیرند که برای مثال وقتی بازیکنی مریض شد، چه اقداماتی انجام دهند. آنها ۱۰ ماه از سال را در آکادمی سپری می‌کنند و به همین خاطر یاد می‌گیرند که چه اقداماتی را در مواقع مختلف انجام دهند.

مربی اسبق وردربرمن همچنین در مورد شناختش از سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: شناخت کافی از او ندارنم اما آرزو می‌کنم او با تیم ملی موفق شود و تمام مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذارد.  

وی در مورد یادگیری زبان فارسی خاطرنشان کرد: پدرم ایرانی و متولد رشت بود و مادرم آلمانی بود. همچنین عاشق زبان فارسی و ایران هستم. می‌دانم روزهای سختی را کادر درمانی به خاطر کرونا پشت سر گذاشته و از همه آنها بابت زحماتی که کشیدند تشکر می‌کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =