ضدعفونی معابر عمومی آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - شهرداری آستارا ضدعفونی معابر عمومی را برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و با نظارت عوامل شبکه بهداشت و درمان آغاز کرد و مردم را به همکاری در این راستا فراخواند.

شهردار آستارا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ضدعفونی معابر، پاکسازی، شستشو و لایروبی کانال‌ها توسط ۷۸ نفر از نیروهای خدمات شهری و با استفاده از۲ تانکر ۱۰ و هشت هزار لیتری و یک دستگاه کارواش سیار انجام می شود.

جواد معیتی اضافه کرد: کانال‌های هدایت آب با همکاری شرکت آب و فاضلاب با استفاده از آب ژاول شستشو و گندزدایی می شود و به منظور حفظ سلامت و بهداشت فردی در مقابله با ویروس کرونا، در روزهای گذشته ۲ هزار ماسک، در بین پاکبانان توزیع شد و این کار ادامه خواهد داشت.

شهردار آستارا بیان کرد: سه دستگاه آمبولانس برای جابجایی فوتی ‌های مشکوک به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی مستقر کرده ایم و قطعه‌ ای در آرامستان شهر آماده شده و مراحل کفن و دفن متوفیان کرونا با رعایت مسائل شرعی و بهداشتی توسط شهرداری و با همکاری و نظارت شبکه بهداشت و درمان و روحانیان انجام می ‌گیرد.

وی گفت: شهروندان به منظور حفظ سلامت نیروهای خدمات شهری، زباله‌های خود را آخر شب یا اول صبح، به صورت کیسه ‌های سربسته در مخازن مخصوص قرار داده و از رها کردن ماسک و دستکش یکبار مصرف در معابر و اماکن عمومی خودداری کنند.

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار مقابله با ویروس آن، رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک در بیرون از خانه، ضدعفونی معابر و پرهیز از حضور در اجتماعات است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن از شهرهای گردشگرپذیر ایران است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =