شکارچیان بزکوهی در نوشهر به ۲ سال زندان محکوم شدند 

نوشهر- ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت که شکارچیانی که یک راس بزکوهی را در این شهرستان شکار کرده بودند ، با صدور حکم دستگاه قضایی به پرداخت ۵۰ میلیون تومان غرامت و ۲ سال زندان محکوم شدند.

اوایل خرداد ماه سال گذشته سه شکارچی غیرمجاز در جنگل های مرتفع  اطراف روستای زانوس در حین شکار حیات وحش از سوی ماموران محیط زیست منطقه شناسایی و دستگیر شدند. از این افراد لاشه یک راس "بزکوهی "، چها راس "کلچه " و نیز یک قبضه سلاح برنو ، دوربین و دیگر ادوات شکار کشف شد که با هماهنگی رئیس دادگاه کجور بازداشت شدند.

کامبیز محسن سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اساس احکام صادره،‌  این افراد علاوه بر پرداخت غرامت و جریمه ،‌ یک نفر به ۲ سال زندان و ۲ نفر دیگر هم هر کدام به یک سال زندان محکوم شدند.

وی ادامه داد : اعمال قوانین سختگیرانه باعث شده تا خوشبختانه آمار تخلفات مربوط به شکار غیر مجاز وحوش حفاظت شده در این منطقه کاهش یابد و از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ مورد تخلف مربوط به شکار غیرمجاز در این شهرستان گزارش شده است .

محسن سلطانی، یکی دیگر از دلایل کاهش تخلفات شکار وحوش در منطقه حفاظت شده را  ممنوعیت حمل سلاح توسط شکارچیان در جنگل دانست.

بخش تاریخی و کوهستانی کجور با برخورداری از ۲ شهر و نیز ۶۴ روستا و پارچه آبادی در فاصله حدود ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر منطقه غرب مازندران قرار دارد.

اداره حفاظت محیط زیست نوشهر حدود ۲۰۰ هزار هکتار از منطقه حفاظت شده را زیرپوشش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =