رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ایرنا بازدید کرد

تهران - ایرنا - سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه و به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، اوحدی در جریان بازدید از ایرنا، با محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثاگران همچنین ضمن بازدید از تحریریه ایرنا، در گفت وگو با خبرنگاران در روند جریان تولید و انتشار اخبار قرار گرفت.

اوحدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تاکید براینکه‌ واژه خبرنگار به برکت مظلومیت و خون شهدای عرصه رسانه و بویژه شهید محمود صارمی که در افغانستان مورد حمله نیروهای تروریستی قرار گرفت قداست دارد، گفت:‌ تعدادی از شهدای رسانه ملی نیز در مقابله خبری در برابر شبکه‌های خبری معاند در حمایت از هجوم داعش به سوریه و عراق به شهادت رسیدند که ارزشمند بوده و امروز مشاهده می کنیم که مسئولیت سنگینی برعهده جامعه خبری کشور در مقابله با هجمه های بسیار زیاد دشمنان جبهه مقاومت وجود دارد که رهبری معظم هم در فرمایشات اخیر خود به این موضوع اشاره داشتند.   

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید با تاکید بر اینکه مقام قلم و خبرنگار که مصداق آن در خبرنگاران شریف ایرنا وجود دارد، قابل وصف نیست، خاطر نشان کرد: خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و در بحث مقابله با داعش خبرنگاران و خبرگزاری ها در سطح اول رویارویی با جریان حامی تروریست های داعش قرار داشتند.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاری از مشاغل سخت جامعه محسوب می شود، گفت: جابه جایی کلمات و اخبار ‌در فضای رسانه ی بسیار در دنیا بازتاب دارد، از این رو خبرنگاران کار بسیار سختی در تولید و انتشار به موقع اخبار بویژه اخباری در دفع حملات و تهاجمات فرهنگی و امنیتی غرب دارند.  
اوحدی در ادامه سخنانش با ذکر خاطره ای از دوران اسارت که با رادیوی جیبی شهید یوسف از معاودین عراقی خبر هلاکت فرمانده کل ارتش عراق را در اردوگاه و زندان الرشید خبر رسانی کرده و همچنین با یاد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و رشادت های جانانه ایشان و جبهه مقاومت مقابل هجمه های نیروهای حامی داعش تصریح کرد: در آستان چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم و امسال در هفته دفاع مقدس به‌عنوان اربعین سالگشت روزهای مقاومت  زمینه های بسیار خوبی برای انتشار فرهنگ ایثار و مقاومت از سوی رسانه های خبری با همکاری معاونت فرهنگی بنیاد شهید وجود دارد.
محمدرضا نوروز پور مدیرعامل ایرنا نیز در سخنانی ضمن اشاره به کار مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمات رسانی به خانواده شهدا و جامعه ایثارگران کشور گفت: ‌اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی مرهون رشادت ها و شجاعت ایثارگران و ثمره خون شهدای گرانقدر است که در راه آبادانی و اقتدار و عظمت کشور جان خود را فدا کردند.
وی با بیان اینکه در ایرنا و در بخش‌های مختلف توجه ویژه ای به اخبار فرهنگ ایثار و شهادت شده، افزود:‌ این حرکت از گذشته در ایرنا به عنوان خبرگزاری مادر و ملی آغاز شده و بنیاد شهید برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های خود ایرنا را خانه خود بداند و به منظور توسعه و تبیین اخبار و برنامه مربوط به حوزه ایثار و شهادت ما را همکار خود بداند.
محمدرضا نادری معاون خبر ایرنا نیز با بیان اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی ۹ شهید تقدیم ایران و اسلام کرده و افتخار داریم روز خبرنگار به مناسبت شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا تعلق دارد، گفت:‌ تولید مطالب در باره نام شهدا برای آشنایی نسل جوان یکی از بهترین راهها برای اقناع مخاطبان بسیار زیاد در جامعه است و ایرنا این آمادگی را دارد که با همکاری با بنیاد شهید محصولاتی در حفظ ارزشهای دفاع مقدس و اسلامی تولید و منتشر کند.  
مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه ایران هم در این نشست از آمادگی مجموعه های روزنامه های ایران، ایران دیلی، ‌الوفاق، ‌ورزشی و سپید در راستای همکاری با بنیاد شهید در انتشار مطالب فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران  در ادامه دیدار خود از ایرنا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

اوحدی سپس در نشست خبری با خبرنگاران ایرنا به تشریح و تبیین فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت که مشروح آن بزودی منتشر خواهد شد.

سعید اوحدی ۱۸ خرداد سال جاری با حکم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به عنوان «معاون رییس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب شد.

۱۰۷۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =