موج جدید کرونا در آمریکا، گسترده‌تر از مرحله قبل است

تهران-ایرنا- دبورا بریکس هماهنگ کننده نیروی ویژه کاخ سفید گفت: در فاز جدید  شیوع ویروس کرونا در آمریکا دامنه همه گیری بسیار گسترده تر از مرحله نخست آن در اوایل سال جاری میلادی است.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان ان به نقل از اظهارات روز یکشنبه این مقام کاخ سفید افزود ما امروز الگو متفاوتی را نسبت به ماه های مارس و آوریل (اسفند ۹۸ و فروردین مشاهده می کنید و به شکل فوق العاده دامنه شیوع این ویروس بیشتر است و مناطق روستایی را به همان اندازه مناطق شهری درگیر کرده است.

وی بر رعایت نکات بهداشتی از سوی آمریکایی ها از جمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی تاکید کرد.

بریکس گفت کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند از شیوع ویروس در امان نیستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا پیش بینی کرده تا روز ۲۲ آگوست (۱ شهریور) تلفات کرونا در آمریکا به بیش از ۱۷۳ هزار نفر برسد و اسکات گوتلیب مه گذشته هشدار داد که مرگ ناشی از کرونا تا پایان امسال و در صورتی که تغییری در روند کنونی کشور در مقابله با کرونا حاصل نشود به ۳۰۰ هزار نفر برسد.

بریکس درباره این که آیا زمان آن نرسیده که دولت فدرال در نحوه واکنش به همه گیری تجدیدنظر کند گفت من فکر می کند دولت فدرال این تغییر را در پنج یا شش هفته پیش و با شیوع ویروس در ایالت های جنوبی انجام داد.

بریکس از اظهارنظر درباره ادعای مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود ما «در حال غلبه بر ویروس هستیم» و «موج دومی» در کار نیست، خودداری کرد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گیری به نحوه واکنش به ویروس کرونا را برعهده رهبران ایالتی قرار داده و اجازه داده فرمانداران درباره زمان بازگرداندن یا اجرای محدودیت های کرونایی و تعطیلی یا ادامه فعالیت های اقتصادی تصمیم گیری کنند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جان هاپکینز تا روز یکشنبه، بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در آمریکا مبتلا شده اند و دستکم  ۱۵۴ هزار ۴۴۹ نفر بر ثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =