پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اسلام آبادغرب تخریب شد

کرمانشاه - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب از تخریب پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

«کامران کریمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در راستای اجرای مواد ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، تعداد پنج مورد فنس‌کشی، دیوارکشی و نصب تانکر در زمین‌های کشاورزی این شهرستان تخریب شد.

وی ادامه داد: افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی و براساس رآی صادره از سوی مقام‌های قضایی اسلام‌آبادغرب، با حضور نمایندگانی از نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی شهرستان، ساخت و سازهای ایجاد شده قلع و قمع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب اضافه کرد: هرگونه تغییر کاربری اراضی منوط به اخذ مجوز از کمیسیون مربوطه در جهاد کشاورزی شهرستان و استان است.

کریمی اظهار داشت: هر شخصی خارج از مجوز این کمیسیون اقدام به تغییر کاربری کند بر حسب قانون مجرم محسوب می‌شود و علاوه بر قلع و قمع به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی و باغات به قیمت روز ، بر اساس آراء مقام‌های قضایی محکوم خواهد شد.

وی گفت: قبل از هرگونه اقدام در مورد ساخت و ساز در اراضی زراعی و باغی هماهنگی‌های لازم را با جهادکشاورزی انجام دهند تا علاوه بر حفظ اراضی کشاورزی و صدور مجوز برای افراد متقاضی و واجد شرایط از تخلف افراد سود جو جلوگیری به عمل آید.

شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۰۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۹۰ هزار هکتار آن دیم و مابقی آبی است.

اسلام آبادغرب در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =