۹ مجموعه ورزشی تهران اخطار پلمب گرفت

تهران- ایرنا- رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد که به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، ۹ مجموعه ورزشی فعال استان اخطار پلمب گرفت.

«رضا خرم» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با شیوع کرونا بسیاری از رشته‌های ورزشی پربرخورد، استخرهای سرپوشیده، بدنسازی و رزمی برای سومین هفته متوالی تعطیل است و در مورد تداوم این تعطیلی‌ها ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری می‌کند.

وی بیان کرد: مجموعه‌های ورزشی در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی و بی‌توجهی به فاصلهگذاری اجتماعی اخطار می گیرند و در صورت تداوم این بی‌توجهی‌ها با دستور پلیس اماکن از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

رییس گروه نظارت بر عملکرد باشگاه‌های ورزشی استان تهران با بیان اینکه از تیرماه تاکنون بیش از ۱۷۰ مورد بازرسی از اماکن ورزشی انجام شده، اظهار داشت: پس از انجام این بازرسی‌ها، ۳۰ مورد تذکر کتبی به مدیران باشگاه‌ها داده شد.

وی اضاف کرد: با تعطیلی اماکن ورزشی خسارت زیادی به ورزش تهران وارد شد که جبران بخشی از آن از طریق وزارت ورزش و دولت در حال بررسی است.

بنا به گفته این مسئول هرگونه تعطیلی اماکن ورزشی تابع دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا و استانداری تهران است.

«خرم» همچنین از صدور ۳۰ مجوز جدید برای اماکن ورزشی طی امسال خبر داد و گفت: ماهانه پرونده افتتاح 20 باشگاه جدید از کمیسیون ماده ۵ به این واحد ارسال می‌شود و تقاضاها توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۳۰۰ باشگاه ورزشی در سطح استان تهران فعالیت دارد که ۴۰۰ مورد آن دولتی است و مابقی توسط بخش خصوص اداره می شود.

طبق گفته «رضا گلمحمدی» مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران شیوع کرونا و به طبع آن تعطیلی اماکن ورزشی باعث شد تا ۲ هزار میلیارد تومان خسارت به این بخش وارد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =