پنج زندانی جرایم مالی غیرعمد در بافق با کمک خیران آزاد شدند

یزد - ایرنا - عضو شورای اسلامی شهر بافق گفت: به مناسبت دهه امامت و ولایت ( عیدقربان تا عید غدیر) با تغییر نیات نذورات قربانی و با کمک افراد خیر پنج زندانی جرایم مالی غیرعمد این شهرستان از زندان آزاد شدند.

حسن امیرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای آزادی زندانیان ۲۰۰ میلیون تومان نیاز بود که این مبلغ با همراهی خیران و بخشش برخی از شاکیان پرونده‌، فراهم شد.

رییس مجمع خیرین بافق ادامه داد:  این مجمع به کمک برخی مراکز خیری و فرهنگی شهرستان با برگزاری نشست‌هایی با شاکیان پرونده‌های این زندانیان، توانست این اقدام خداپسندانه را انجام دهد.

به گفته وی، این نگرش خداپسندانه و انساندوستانه خیران و گذشت شاکیان ، بارقه امید را در دل زندانیان نیازمند و آبرومند بدهکار در جرایم مالی غیرعمد ایجاد و بازگشت به آغوش خانواده و اجتماع را در بین این مددجویان پر رنگ‌تر کرد.

وی تصریح کرد: آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد به منظور حمایت از خانواده آن‌ها و با هدف پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی بیشتر انجام شده است.

عضو شورای شهر بافق ابراز امیدواری کرد که با همکاری ستاد دیه استان یزد و ساماندهی نیت خیران بافقی ، ماهانه یک زندانی آزاد شود.

امیزارده گفت: این گام‌های خِیر در راستای خشنودی خانواده‌های نیازمند و رفع مشکلات آنان برداشته می‌شود.

شهر بافق بدون زندان است و محکومان این شهرستان در زندان یزد دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند و آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

هم‌اکنون ۲۵۰ نفر به جرم جرایم مالی غیرعمد در استان زندانی هستند که برای آزادی آنان ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی نیاز است .

زندانیان جرایم غیرعمد شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف ، حوادث کارگاهی، مهریه ،نفقه و بدهی ‌مالی هستند.

تعداد زندانیان یزد در چهار ندامتگاه استان حدود چهار هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =