فنی و حرفه‌ای زنجان در ایام کرونایی بیش از ۲ میلیون عدد ماسک تولید کرد

زنجان - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ عدد ماسک در قالب پویش های مردمی با ظرفیت بخش خصوصی، همکاری هلال احمر و فنی و حرفه ای تولید و با قیمت تمام شده بدون احتساب سود در اختیار شرکت تعاونی داروسازان قرار گرفت.

محمد رضا انصاری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کارگاه‌های آموزشی و آموزشگاه‌های آزاد در وضعیت کرونایی افزود: با توجه به مصوبات ستاد کرونای استان طی سه هفته گذشته تمامی آموزشگاه‌ها، کارگاه‌ها و حتی آزمون های این اداره کل تعطیل شده اند.
وی اضافه کرد: بر این اساس انتظار می رود با توجه به پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای مبنی بر کاهش تعداد کار آموزان از ۱۴ نفر به ۶ نفر این مهم در این استان نیز انجام گیرد.
این مسؤول ادامه داد: متاسفانه وضعیت کرونایی، آموزشگاه‌های آزاد بخش خصوصی را متضرر کرده است.
وی اظهار داشت: این اداره کل توسعه آموزش‌های آنلاین مبتنی بر فضای مجازی را با توجه به تولید فیلم کوتاه در بحث مهارت آموزی مورد توجه قرار داده است.
انصاری افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تولید ماسک در فرآیند تولید به ویژه بحث دوخت کش این وسیله تولید کنندگان را با چالش مواجه کرده بود که با اقداماتی این وسیله پیشگیرانه به طور ویژه استریل شده و با بسته بندی و قیمت تمام شده در اختیار شرکت تعاونی داورسازان استان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: مزیت این نوع ماسک ها استریل و بسته بندی آنهاست که طی فرآیند آزمایشگاهی انجام شده و از طرفی در این فرصت به وجود آمده عامل اشتغال برای حدود ۱۰۰ تا ۱۴۰ نفر به صورت متناوب بوده است.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان ادامه داد: این اداره کل نیز از زمان شیوع بیماری کرونا با رعایت تمامی پروتکل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بهره گیری از پزشک معتمد جهت ویزیت یک روز در هفته کارکنان، اجرای دستورالعمل دورکاری و ارسال گزارش ها به مراجعه ذی صلاح را انجام داده است.
این مسؤول ادامه داد: تهیه ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی، معرفی همیاران سلامت و کارشناسان مربوطه برای دوره های آموزشی از دیگر اقدامات این اداره کل در ایام کرونایی بوده است.
وی تاکید کرد: کلاس‌های آموزشی این اداره کل که تا پیش از اعمال محدودیت های کرونایی برگزار می شد که با توجه به شرایط کرونایی و مصوبات ابلاغی ستاد کرونای استان بخش های دولتی و و غیردولتی تعطیل شد که صرفا آموزش ها بصورت مجازی است.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان از دست اندرکاران ستاد کرونای استان خواست با توجه به پروتکل های ارسالی از سوی سازمان متبوع و اخذ تعهدنامه نسبت به بازگشایی آموزشگاه‌ها دستورات لازم را ارائه کنند چرا که در حین فعالیت ها نظارت ها از سوی همیاران سلامت با دقت انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =