دمای هوای هرمزگان تا ۴ درجه افزایش می یابد

بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از نیمه هفته جاری تا پایان هفته افزایش دما ۲ تا ۴ درجه سلسیوس در استان پیش بینی می‌شود.

کیانوش عارفی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از فردا سه شنبه با تغییر سامانه هواشناسی و جایگیری هوای گرم و خشک، در بیشتر نقاط استان هرمزگان روند افزایشی دما مورد انتظار است.
وی بیان داشت: در روز چهارشنبه نیز افزایش دما در مناطق شرقی هرمزگان محسوس و قابل توجه پیش بینی می‌شود.
معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: بر اثر فعالیت سامانه مونسونی، در روزهای پیش روی رگبار باران و رعد و برق در ارتفاعات و افزایش سرعت باد درمناطق دریایی (دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس)  استان پیش بینی می‌شود.
عارفی گفت: از فردا سه شنبه تا پایان هفته جاری احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها، افزایش موقتی سرعت باد و احتمال خیزش گردوخاک و کاهش شعاع میدان دید افقی،متلاطم شدن دریا است.
وی توصیه کرد: در ساعت بعدازظهر واوایل شب، باتوجه به وقوع بارندگی همراه با رعد وبرق و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، از صعود به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی هرمزگان خودداری شود.
عارفی یادآورشد: در این مدت باتوجه به متلاطم شدن دریا با بادهای جنوب شرقی، تمهیدات لازم در بنادر استان هرمزگان صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =