۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83894469
۰ نفر

برچسب‌ها

ساندی تایمز: انگلیس در کشتار غیرنظامیان افغان دست داشت

تهران- ایرنا- خبرگزاری آوا افغانستان به نقل از روزنامه ساندی تایمز انگلیس نوشت: یک بخش ویژه نیروی هوایی انگلیس طی مجموعه ای از حملات و در کشتارهای شبانه ولایت هلمند در افغانستان، موجب کشته شدن غیرنظامیان این کشور شده است.

به گزارش ایرنا از این رسانه افغانستان، گزارشات از قتل بیش از ۳۳ غیرنظامی افغان در ۱۱ حمله مختلف شبانه این نیرو در این ولایت خبر می دهند.
بر پایه این گزارش، در تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۱ بود که چرخبالی از نیروی هوایی انگلیس در پی یافتن جوانی به نام صدام که مظنون به عضویت در یک گروه تروریستی بود وارد روستای گوهرگین در ولایت هلمند شده بود .
آنها به خانه صدام حمله کردند و خانواده وی از جمله سیف الله برادر صدام را اسیر کردند و دست و پای زنان و کودکان را بستند. سپس صدای تیراندازی شنیده شد.
دو سال بعد برادر سیف الله علیه دولت انگلیس برای بازداشت و بدرفتاری غیرقانونی شکایت کرد، زیرا او به مدت ۲۰ روز پس از این حمله زندانی شده بود و پس از آن بدون اتهام آزاد شد.
این گزارش می افزاید: تحقیقات در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و ارتباطات جالبی بین اعضای بخش و اعضای ارشد نیروهای ویژه فاش شد. در تشریح مرگ صدام آمده است که آنها به خانه ای حمله کرده، سپس جوانی را در پشت بوته ها دیدند و به او شلیک کردند.
به نوشته ساندی تایمز، ژنرالی که در روز حادثه ۹ سرباز خود را به همراه داشت، یادداشتی نوشته بود که یکی از آنها که از خویشاوندان خانواده سیف الله بود به آنها اطمینان داده بود که این کشته شدگان معلم و کشاورز بوده اند و نه حامیان طالبان.
 به گفته ژنرال انگلیسی، سربازان او گزارش داده‌ بودند که فردی به سمت نیروهای آنها شلیک نکرده بود، اما این افراد به هر حال مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.
 در این یادداشت آمده است که ۲ مرد بر اثر شلیک گلوله کشته شدند و دو مرد دیگر پس از بازداشت ترور شدند.
 وزارت دفاع انگلیس در پاسخ به ساندی تایمز گفته است: "این شواهد جدید نیست و این پرونده قبلا توسط پلیس نظامی سلطنتی به صورت مستقل مورد بررسی قرار گرفته است."

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =