۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83894418
۰ نفر

برچسب‌ها

تازیانه باران های سیل آسا بر تن کره جنوبی، غرق شدن مردم در گل و لای

پکن- ایرنا- باران های سیل آسا در بخش های وسیعی از کره جنوبی به ویژه پایتخت و شهرهای اطراف باعث جاری شدن سیل، کشته و مفقود شدن شماری در گل و لای و تعلیق خدمات قطارها و بسته شدن جاده ها شده است.

به گزارش ایرنا تصاویر منتشر شده در رسانه های کره جنوبی بیانگر مدفون شدن تعدادی از مردم به ویژه کشاورزان و روستائیان در گل و لای است، رانش زمین در استان گویونگی واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب سئول، چند کشاورز را به کام مرگ برد کارگران توانستند اجساد این کشاورزان را بعد از چند ساعت از گل و لای بیرون بکشند.

استان چونگ چیونگ در ۱۰۵ کیلومتری جنوب شرق سئول بیشترین خسارت ها را دیده است به طوری که مزارع کشاورزی این منطقه از بین رفته است، جاده ها تخریب و پل های ارتباطی سقوط کرده اند و به دلیل بالا آمدن آب در این منطقه، تعدادی غرق و تعدادی نیز آواره شده اند.

آب گرفتگی در شهر «چونگ جیو» باعث بی خانمان شدن صدها تن شده است خدمات قطار در سه خط واقع در مناطق مرکزی و شرقی کشور - خطوط چونگ بوک، تایبایک و جونگانگ - به دلیل گل آلود شدن خطوط و جاری شدن سیل مختل شده است.

راه آهن ملی کره جنوبی به مسافران در مناطق آسیب دیده توصیه کرده است سایر وسایل حمل و نقل را انتخاب کنند زیرا ممکن است تعمیر خطوط به زمان قابل توجهی نیاز داشته باشد.

در سئول پایتخت کره جنوبی نیز پل جامسو که قسمت های جنوبی و شمالی پایتخت را بهم پیوند می دهد، بر روی عابران و خودروها پیاده بسته شده است زیرا باران های شدید سطح آب رودخانه را به بیش از ۵.۵ متر افزایش داده است.

گزارش آژانس هواشناسی کره جنوبی حاکی است در مناطق مرکزی این کشور ممکن است باران تا روز سه شنبه ادامه یابد زیرا این کشور تحت تاثیر توفان «هاگوپیت» قرار دارد.

«چانگ سیه کیون» نخست وزیر کره جنوبی، وزارتخانه ها و دولت های محلی را به اقدامات پیشگیرانه دعوت کرده و از مردم خواسته است با هشدارهای دولتی همراهی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha