استخراج معادن چهارمحال و بختیاری ۷ درصد افزایش یافت

شهرکرد-ایرنا- معاون صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه، بهره‌برداری و فعال‌سازی معادن غیرفعال، موجب افزایش هفت درصدی استخراج مواد معدنی این استان در سالجاری شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مهرداد قاسمی دستگردی اظهار داشت: امسال تاکنون یک میلیون و ۳۱۱ تنی مواد از ۹۸معدن فعال چهارمحال و بختیاری استخراج شده است، که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش یافته است.

وی، معادن سنگ لاشه، سنگ‌نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ‌های تزیینی و مواد اولیه سیمان را از مهمترین مواد استخراج شده معدنی استان عنوان و تصریح کرد: میزان ذخیره قطعی این معادن ۴۰۱ میلیون تن برآورد شده که سالانه حدود پنج میلیون تن استخراج می‌شود. 
قاسمی دستگردی  افزود: درآمد سالانه بخش معادن استان در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت قبل ۳۵ درصد افزایش یافته است. 

وی، میزان درآمد سالانه دولت از بخش معادن این استان را هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و افزود: این میزان در دولت تدبیر و امید به طور متوسط به بیش از ۱۲ میلیارد ریال رسیده است. 

معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهار محال و بختیاری، وصول ۳۰ میلیارد ریال مطالبات حقوق دولتی از معادن استان در سال گذشته را یادآور شد و گفت: این میزان در مقایسه با سال قبل از آن از رشد ۱۵۰ درصدی برخوردار شد.

به گزارش ایرنا، ۱۸۶ معدن با ۶۷۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و۵۳۳ نفر اشتغال ایجاد کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =