دادستان قزوین: احیای حقوق عامه نیازمند مشارکت جمعی است

قزوین – ایرنا - دادستان قزوین گفت: یکی از وظایف قانونی قوه قضاییه احیای حقوق عامه است اما تحقق این مهم نیازمند مشارکت جمعی است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، محمد قاسمی روز دوشنبه در دیدار با سرهنگ علیرضا حیدری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسن(ع) قزوین که در سالن جلسات این ناحیه برگزار شد، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همیشه یار واقعی دستگاه قضایی در راستای احیای حقوق عامه است و حضور سپاه در بسیاری از حوزه‌ها به خصوص در بحران‌ها و حوادث گره گشای مردم بوده و هست.

وی گفت: سپاه پاسداران با روحیه انقلابی و جهادی خود، فراتر از وظایف محوله به میدان آمده و یاری رسان مردم و دستگاه‌های دیگر است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: امروزه ما به حمایت و کمک سپاه نیاز داریم تا بتوانیم رسالت خود را در حوزه پیشگیری از وقوع جرم، کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی، احیای حقوق عامه و... به نحو احسن انجام دهیم.

وی افزود: بهترین نیرو برای دستیابی به اهداف مورد نظر، همین نیروهای سپاه و بسیج هستند و امیدواریم با هم افزایی و تعامل بیشتر در جهت اهداف عالی نظام و منویات مقام معظم رهبری گام هایی استواری برداریم.

دادستان قزوین گفت: مجموعه سپاه پاسداران یک نهاد کاملاً انقلابی است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب بیان داشتند قوه قضاییه نیز باید ۱۰۰ درصد انقلابی باشد.

این مسوول گفت: انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن ویژگی و وجه مشترک سپاه و دستگاه قضایی است و از این حیث ما امروز خود را جدا از بسیج و سپاه نمی‌دانیم.

وی افزود: ارتباط دستگاه قضایی و مجموعه سپاه خارج از مسائل و موضوعات اداری و سازمانی بوده و به نوعی بین این دو مجموعه یک ارتباط معنوی برقرار است، از این رو باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا فارغ از مسائل و جنجال‌های سیاسی، حافظ ارزش‌های انقلاب و خون پاک شهدا باشیم.

دادستان قزوین بیان داشت: طی ۴۰ سال گذشته دشمن جنگ‌ها و توطئه‌های گوناگونی را در عرصه‌های مختلف علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در پیش گرفت و امروزه پس از ناامیدی در تمامی آن توطئه های خصمانه، جنگ اقتصادی را آغاز کرده و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده است.

وی گفت: باید عملکرد و تلاش همه به گونه‌ای باشد که از این پیچ تاریخی انقلاب نیز عبور کنیم و قطعا اگر چنین شود، دشمن دیگر حرفی برای گفتن نداشته و این توطئه آنان نیز خنثی می‌شود.

قاسمی به تبلیغات سوء دشمن علیه دستاوردهای نظام اشاره و تصریح کرد: دشمن سعی دارد با بهره گیری از فضای مجازی و تبلیغات گسترده، دستاوردهای نظام را خدشه دار کرده و نظام را ناکارآمد جلوه دهد و با ایجاد تفرقه و نفاق در درون نظام به اهداف شوم خود دست یابد.

این مقام قضایی استان همچنین اذعان داشت: باید شرایطی فراهم شود تا جامعه از مسائل، موضوعات و جریانات کشور آگاه شود، زیرا فقدان اطلاع رسانی دقیق و به موقع مورد سوء استفاده دشمن قرار می‌گیرد و مسائل مختلف کشور با اهداف شومی که دنبال می‌کنند به اطلاع مردم می‌رسد و موجب یاس و ناامیدی در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی بر اساس قانون وظایف و تکالیف حساسی را بر عهده دارد و خدمات گسترده‌ای را نیز ارائه می‌نماید، تاکید داشت: این دستگاه بدون کمک و هم افزایی سایر دستگاه‌ها نمی‌تواند به نتایج مورد نظر جامعه و حاکمیت دست یابد و بی تردید موفقیت در هر یک از ارکان، موفقیت نظام محسوب می‌شود و باید با هدف اعتلای نظام تلاش و فعالیت کنیم.

قاسمی در ادامه گفت: امروزه مطالبه گری در عرصه ها و موضوعات مختلف کشور خواسته بحق جامعه است، اما مطالبه گری باید در چارچوب قانون باشد و اگر بر اساس موازین قانونی نباشد، دستاویز دشمنان قرار می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =