رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی: مدارا در مسیر احقاق حقوق عامه، پذیرفتنی نیست

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دادستان‌ها مسوولیت سنگینی در احقاق حقوق عامه و حفظ بیت المال دارند و در این راستا هیچ مدارایی پذیرفتنی نیست.

علی اکبر گروسی روز دوشنبه در نشست فصلی معاونان، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی آذربایجان‌غربی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در توجه به حقوق عامه مدیران و مسوولان وظیفه اصلی و درجه اول را دارند و باید توجه ویژه‌ای در این خصوص داشته باشند.

وی ادامه داد: در زمان فعلی تخلفات و جرایم مدیران و کارکنان اداری از ترک فعل ناشی می شود و ترک کردن وظایفی که قانون بر عهده مدیر گذاشته جرم است و مسوولان قضایی استان باید به این امر توجه ویژه داشته باشند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: موضوع خدمت رسانی باید جدی گرفته شود و به حوادث و وقایع پیرامون خود حساس باشیم و به نیازهای قضایی مردم توجه کنیم و به خصوص احقاق حقوق عامه را باید در سر لوحه کارهای خود قرار دهیم.

گروسی بیان کرد: گزارش‌هایی که از حوزه‌ها ارسال می‌شود، باید در کم‌ترین زمان و با سرعت منعکس شود تا بتوانیم واکنش سریع نسبت به آن داشته باشیم. 

وی اظهار داشت: باید در مقابل قانون و مردم درخصوص عملکرد دستگاه قضا پاسخگو باشیم و این حق مردم است که مطلع شوند خدمت‌گزاران آنها که اموال و بیت المال در اختیار آنهاست، چگونه فعالیت می‌کنند. 

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: اعتماد و نظارت ٢ عنصر مهم در حوزه کار دستگاه قضایی است و این ٢ باید در کنار هم باشند و هیچ یک را فدای دیگری نکنیم.

گروسی ادامه داد: کارها در دستگاه قضایی حساس و خطیر و پر آسیب و نیازمند دقت و هوشمندی بالایی است و باید کار صیانتی توسط مدیران حوزه‌های قضایی و استانی اعمال شود تا آسیب‌ها متوجه دستگاه قضایی نشود.

وی بیان کرد: باید از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای کاهش مجازات‌های تعزیری استفاده کنید و موجودی زندان‌ها را کاهش داده و استفاده از مجازات حبس را به غیر از موارد لزوم به حداقل برسانیم.

وی گفت: روساء و دادستان‌های حوزه های قضایی نسبت به سه محور اصلی قوه قضائیه یعنی مبارزه با فساد، حفظ کرامت و رضایت‌مندی مردم و حمایت از تولید داخلی اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در ادامه جلسه معاونان قضایی و نیز روسای برخی حوزه‌های قضایی در مورد موضوعات، مسائل و مشکلات به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha