۴۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان مرکزی آسفالت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: روکش آسفالت ۴۰۰ کیلومتر از جاده‌های این استان در دولت دوازدهم انجام شد.

«علی زندی‌فر» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۷ کیلومتر از آسفالت (تقویتی) و ماسه آسفالت آزادراه‌ها و بزرگ‌راه‌های استان مرکزی در دولت یازدم و ۵۴ کیلومتر از آسفالت آزادراه‌های استان در دولت دوازدهم انجام شده‌است.

وی ادامه داد: ۸۳ هزار و ۸۳۶ تن آسفالت برای اجرای عملیات آسفالت (تقویتی) و ماسه آسفالت آزادراه‌ها و بزرگراهای استان مرکزی در این مدت مصرف شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۹۸ کیلومتر روکش آسفالت(تقویتی) و ماسه آسفالت راه‌های اصلی استان مرکزی نیز در این مدت انجام شد که ۳۶ کیلومتر این جاده‌ها در دولت یازدهم و ۶۲ کیلومتر از طول این جاده‌ها نیز در دولت دوازدهم آسفالت شده‌است.

زندی‌فر ادامه داد: ۱۱۶ هزار و ۷۴۰ تن آسفالت مصرفی برای بهسازی و بازسازی جاده‌های اصلی استان مرکزی در این مدت مصرف شده‌است.

وی افزود: روکش آسفالت ۵۳ کیلومتر از جاده‌های روستاهای استان مرکزی نیز در دولت تدبیر و امید انجام شد که ۲۴ کیلومتر این جاده‌ها در دولت یازدهم و ۲۹ کیلومتر در دولت دوازدهم بهسازی شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۲۹ هزار و ۶۹۴ تن آسفالت برای بهسازی جاده‌های روستایی استفاده شده‌است.

زندی‌فر ادامه داد: ۱۶۵ کیلومتر جاده‌های فرعی استان مرکزی نیز در این مدت آسفالت شده و برای بهسازی این جاده‌ها ۱۵۳ هزار و ۴۷۲ تن آسفالت برای مصرف شده‌است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های استان مرکزی تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =