صنعت دامپروری شهر نقنه بروجن نیازمند تامین آب است

شهرکرد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر نقنه شهرستان بروجن با اشاره به مشکل کمبود آب برای دامداری‌های این شهر گفت: انتظار است شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری برای تامین آب دامداری‌های نقنه شهرستان بروجن همکاری لازم را داشته باشد و آب این بخش را تامین کند.

تراب پناهپور شامگاه یکشنبه در نشست بررسی مشکلات شهر نقنه شهرستان بروجن با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کرد: در جلسه‌ای که پیشتر با حضور استاندار برگزار شده بود، مقرر شد شرکت آب منطقه‌ای استان ۲ لیتر آب از مجتمع گلخانه‌ای نقنه به دامداری‌ها تخصیص دهد ولی هنوز این اختصاص عملیاتی نشده است.

وی افزود: ۱۱ لیتر آب برای مجتمع گلخانه‌ای شهر نقنه تخصیص یافته است که قرار است ۲ لیتر آن به دامداری‌های این شهر اختصاص داده شود.
معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز درباره این باره گفت: نوع مصرف چاه مجتمع گلخانه‌ای نقنه، مختص گلخانه است.

علی‌اکبر صبا تاکید کرد: لازمه تغییر کاربری مصرف آب از چاه این مجتمع گلخانه‌ای برای دامداری‌ها، نصب کنتور هوشمند و داشتن پروانه بهره‌برداری است.

وی افزود: برای تخصیص آب به دامداری‌های نقنه باید در مرحله نخست کنتور هوشمند بر روی چاه مجتمع گلخانه‌ای نصب شود.

صبا تصریح کرد: به محض نصب کنتور هوشمند روی چاه مجتمع گلخانه‌ای نقنه پروانه بهره‌برداری این چاه از سوی شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری صادر می‌شود.

وی یادآور شد: پس از صدور پروانه بهره‌برداری اقدام لازم در راستای تغییر مصرف ۲ لیتر بر ثانیه آب برای اختصاص به دامداری‌های نقنه انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در این نشست مدیران کل دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای رفع مشکلات موجود در نقنه اعلام آمادگی کردند.
نقنه شهرستان بروجن در ۷۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =