آستان مقدس امام علی(ع): آیین های عید غدیر برگزار نمی شود

بغداد - ایرنا - آستان مقدس امام علی (ع) در عراق روز یکشنبه اعلام کرد که به سبب وضعیت ناشی از همه گیری کرونا و برای جلوگیری از انتشار ویروس، آیین ها و جشن های عید غدیر امسال برگزار نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، عتبه علوی (آستان مقدس امام علی(ع) )  در این باره با انتشار بیانیه ای نوشت: با توجه به اوضاع فوق‌العاده‌ کشور و جهان به سبب همه گیری کرونا به منظور پایبندی به دستورهای بهداشتی مراجع متولی که خواهان دوری ازتجمع‌ها وتماس مستقیم برای جلوگیری از انتشار ویروس هستند و با تأکید مرجعیت عالی دینی مبنی بر ضرورت پایبندی به این دستورها، از برگزاری آیین های سالانه عید غدیر معذرویم.

همچنین مسوولان کربلا امروز (یکشنبه) اعلام کردند که با توجه به بحران شیوع «ویروس کرونا» و به منظور جلوگیری از انتشار گسترده آن، ممنوعیت ورود به این استان تا ۱۳ محرم، تمدید می‌شود.

همچنین استاندار و رییس کمیته بحران استان کربلا در تصمیمی ممنوعیت ورود به شهر کربلا برای مسافران و زائران را تا ۱۳ محرم تمدید کرد.

«نصیف الخطابی» اعلام کرد که این تصمیم بر اساس فتوای آیت الله «سید علی سیستانی» مرجعیت عالی دینی عراق ودر راستای حفظ جان وایمنی شهروندان به ویژه با شدت گرفتن ابتلا به ویروس کرونا در عراق اجرایی شده است.

مقام‌های شهرهای مذهبی کربلا و نجف چهارشنبه هفته گذشته به منظور پیشگیری و جلوگیری از گسترش همه‌گیری ویروس کرونا در تعطیلات عید قربان، مقررات ممنوعیت رفت و آمد در این استان‌ها اعمال کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =