سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: آمار بیماران کرونا در استان اردبیل نگران‌کننده است

اردبیل- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، آمار بیماران مبتلا به کرونا در این استان را نگران‌کننده خواند و خواستار مشارکت فعال شهروندان برای کنترل این بیماری شد.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز یکشنبه در مصاحبه با ایرنا، با هشدار جدی نسبت به عواقب کم‌توجهی شهروندان به توصیه‌های بهداشتی در مورد مهار کرونا گفت: آمار بیماران بستری و بدحال مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل همچنان بالا و نگران‌کننده است.

وی با اشاره به کاهش جزیی مراجعان به مراکز درمانی استان با احتمال ابتلای به کرونا بیان کرد: این کاهش به علت رعایت هم استانی‌ها و مساعدت سازمان‌های مختلف در اجرای مصوبات کنترلی ستاد مدیریت کرونا بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته هشت نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در استان جان خود را از دست داده و ۶۴ مبتلای جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی مجموع افراد بستری در مراکز درمانی استان اردبیل به علت ابتلای به کرونا را ۳۹۷ نفر اعلام کرد و افزود: ۶۸ نفر از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت‌نظر قرار دارند.

دکتر حبیب‌زاده اضافه کرد: از عموم اهالی استان درخواست می‌شود که با ادامه همکاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خادمان حوزه بهداشت و درمان را برای ارائه خدمات مناسب در دوره پیک دوم کرونا در استان یاری کنند.

دکتر علیرضا رضایی‌بنا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، روند ابتلا به بیماری کرونا در این استان را همچنان بالا اعلام کرد و گفت: اهالی این استان با جدیت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و این بیماری را بیش از پیش جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل که طی ۲ هفته گذشته بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پنج ماه گذشته را تجربه کرده و از هفته گذشته در ردیف استان‌های با وضعیت قرمز قرار گرفته است.

با وجود نوسان جزیی تعداد فوت افراد مبتلا به کرونا طی روزهای گذشته در استان اردبیل، روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ فرد مبتلای جدید در مراکز درمانی این استان بستری می‌شوند.

ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان اردبیل با انتشار اطلاعیه‌ای، استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری، اجتناب از شرکت در مراسم و مراکز تجمع افراد و خارج نشدن افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای از منزل را برای کنترل کرونا الزامی اعلام کرد.

این ستاد با هشدار جدی به شهروندان درباره تبعات سخت عمل نکردن به توصیه‌های بهداشتی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی اعلام کرد که شهروندان استان باید مراسم عروسی و عزا را تعطیل کرده و از هر گونه تجمع و ازدحام به هر بهانه‌ای پرهیز کنند.

خودداری از حضور در اماکن و مراسم پرازدحام، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها، سه راهکار اساسی مقابله با ابتلا به کرونا اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =