تیم‌های فوتبال قشقایی شیراز و آرمان گهرسیرجان به تساوی قناعت کردند

شیراز-ایرنا-تیم‌های قشقایی شیراز و آرمان گهرسیرجان در رقابت‌های فوتبال لیگ دسته یک جام آزادگان به نتیجه مساوی قناعت کردند.

در این بازی که شامگاه یکشنبه از هفته سی و دوم این رقابت‌ها در ورزشگاه پارس شیراز برگزار شد، هر ۲ تیم به تساوی یک بر یک دست یافتند.

تیم قشقایی شیراز در حالی به مصاف تیم آرمان گهرسیرجان رفت که هدایت این تیم پس از رفتن ابراهیم طالبی به رشید طهماسبی سپرده شد تا تیم را از خطر سقوط نجات دهد.

هر 2 تیم تا دقیقه ۲۰ نبردی برابر داشتند اما در دقیقه ۲۵ ضربه بازیکن تیم میهمان به تیر دروازه تیم قشقایی شیراز بر خورد کرد تا میزبان با خوش شانسی دروازه‌اش بسته بماند.

این بازی که از سرعت خوبی بر خوردار بود، سرانجام قفل دروازه تیم میزبان در دقیقه ۲۸ باز شد، ابتدا ضربه مهاجم تیم آرمانگهر به تیر دروازه تیم قشقایی برخورد کرد و در برگشت نیز عباس پورخسروانی از تعلل مدافعان تیم قشقایی استفاده کرد و دروازه این تیم را باز کرد.

در این نیمه نیز تیم میزبان در دقیقه ۱۸ هم صاحب یک فرصت خوب گلزنی از روی یک ضربه کاشته شد که با واکنش خوب روزبه سینکی درواه‌زبان تیم آرمانگهر، توپ از زیر طاق دروازه دفع شد تا میزبان به گل نرسد.

سرانجام نیمه نخست با برتری یک بر صفر تیم میهمان پایان یافت.

با شروع نیمه دوم، تیم قشقایی شیراز برای جبران گل خورده حملاتی را روی دروازه تیم آرمانگهر سیرجان انجام داد و یک بار هم ضربه مهاجم این تیم به تیر دروازه میهمان برخورد کرد تا میزبان از گل مساوی محروم شود.

در این نیمه که سرعت بازی همانند نیمه نخست بسیار خوب بود و مهاجمان تیم آرمانگهر سیرجان نیز در این نیمه 2 فرصت تک به تک را از دست دادند که با خروج و جایگیری مسلم حق شناس دروازه‌بان تیم قشقایی مانع از فروپاشی دروازه‌اش شد.

تعویض طلایی تیم قشقایی شیراز

هر 2 تیم در این بازی از پنج تعویض خود استفاده کردند که تعویض طلایی سرمربی تیم قشقایی شیراز در دقیقه ۷۳ با ورود سهیل فداکار و علی آزاد منش، جان تازه‌ای به تیم داد و در دقیقه ۷۷ هم سهیل فداکار موفق شد با ضربه سر زیبا دروازه تیم میهمان را باز کند تا تعویض طلایی تیم قشقایی نتیجه بدهد.

در ادامه نیمه دوم نیز اتفاق خاصی روی دروازه‌ها به وجود نیامد و سرانجام این بازی با نتیجه یک بر یک پایان یافت تا کار تیم قشقایی شیراز برای ماندن در لیگ به 2 هفته پایانی کشیده شود.

تیم فجر شهید سپاسی شیراز مقابل صدرنشین شکست خورد 

اما تیم فجر شهید سپاسی شیراز در این هفته، میهمان تیم مس رفسنجان صدرنشین مسابقه‌ها بود، در این بازی که فجری‌ها ۱۰ بازیکن کرونایی خود را به همراه نداشتند ، تا دقیقه ۸۰ مقاومت کردند اما در این لحظه مغلوب ضربه حمید گلزاری شدند و یک بر صفر بازی را واگذار کردند.

در پایان این هفته تیم مس رفسنجان با ۶۳ امتیاز همچنان در صدر جدول باقی ماند و صعودش به لیگ برتر قطعی شد، تیم مس کرمان با ۶۰ امتیاز در تعقیب هم استانی‌اش است و تیم آلومینیوم اراک هم با ۵۷ امتیاز سوم است.

همچنین تیم قشقایی شیراز با ۳۶ امتیاز در رده سیزدهم جدول است و همچنان خطر سقوط این تیم را تهدید می‌کند، تیم فجر شهید سپاسی شیراز هم با ۳۹ امتیاز در رده یازدهم است و در حاشیه امنیت قرار دارد.

در رقابت‌های فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور جام آزادگان ۱۸ تیم شرکت دارند که پس از انجام ۳۴ بازی، تیم‌های اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر دوره بیستم را کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می‌شوند.

در جدول رده بندی هم اینک تیم شهرداری تبریز با ۱۰ امتیاز که در رده هجدهم است سقوطش به لیگ دسته دوم قطعی شده است، این تیم روزگاری در لیگ برتر کشور حضور داشت.

از بین تیم‌های سپید رود رشت، رایکا بابل، نیروی زمینی تهران، ملوان انزلی و قشقایی شیراز، یک تیم دیگر به دسته دوم سقوط خواهد کرد و باید منتظر ماند تا پایان رقابت‌ها که 2 بازی دیگر باقی مانده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =