هیات‌های مذهبی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

قزوین - ایرنا - هیات‌های مذهبی و عزاداری در ایام ماه محرم برای پیشگیری از شیوع کرونا ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین روز یکشنبه در نشست ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی در مناسبت های مذهبی اظهار داشت: مدیریت صحیح مراسم و اجتماعات دهه اول محرم با توجه به موضوع شیوع کرونا از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است تا سلامت عزاداران ایام شهادت سید و سالار شهید امام حسین (ع) به خطر نیافتد.

حجت الاسلام محمد جواد زهرایی افزود: به هیات های عزاداری که به رعایت نکات بهداشتی توجه نداشته باشند در ابتدای کار تذکر داده می شود و در صورت تکرار اسامی آنها به رسانه ها اعلام می شود.

وی با بیان اینکه باید تدابیر لازم به منظور تامین مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز هیات های عزاداری اتخاذ شود، اظهار داشت: با توجه به خطر بالای شیوع کرونا امسال نحوه برگزاری آئین های عزاداری با سال های گذشته متفاوت خواهد بود.

این مسوول با بیان اینکه در مناطق قرمز تجمع در مکان های بسته و مسقف نخواهیم داشت،افزود: برنامه های سوگواری ماه محرم و صفر در فضای باز مساجد و اماکن مقدسه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین گفت: امسال تجمع دسته جات عزاداری در مسیرهای هرساله را نخواهیم داشت و برنامه حرکت دسته جات که باید با استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی انجام شود اعلام خواهد شد.  

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =