عرصه های تخصصی جدید برای گروه های امر به معروف تعریف شده  است 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل استان ها و دستگاه های اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: ۱۶ عرصه تخصصی جدید برای گروه های امر به معروف و نهی از منکر در تمامی استان ها تعریف شده است. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حامد ترکاشوند روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از  منکر کهگیلویه و  بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این عرصه ‌ها شامل اجتماعی، اداری، اقتصادی، بهداشت و درمان، تعلیم و تربیت، تفریحات سالم و ورزش، عفاف و حجاب، حقوقی، فرهنگی، کارگری، گردشگری، مبارزه با انواع مفاسد، محیط ‌زیست، مهندسی، هنر و رسانه است. 

وی افزود: تعریف این عرصه های جدید از سوی مسؤولان ستاد احیای امر به ‌معروف و نهی از منکر کشور انجام شده است. 

مدیرکل استان ها و دستگاه های اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به پویاسازی این ستاد، بیان کرد: چند  معاونت جدید شامل مطالبه گری، اجتماعی، آموزش، فرهنگ و رسانه در آن تشکیل و فعال ‌شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین ترکاشوند عنوان کرد: استفاده بهینه ای از ظرفیت ‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد برای تبیین و تشریح بهتر  رویکردهای  جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور ‌شود.  

وی ابراز داشت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان ۲ فریضه دینی مغفول مانده باید در کنار نماز، روزه، خمس، زکات و حج دیده شود. 

قائم مقام دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز گفت: دعوت مردم به ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای  جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر بیماری کرونا یکی از مصادیق مهم امر به  معروف است. 

حجت الاسلام روح الله میرزایی اظهار داشت: یکی از آسیب های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور در گذشته آن بوده که خود  را درگیر اجرای این ۲ فریضه دینی کرده بود. 

وی افزود: حال آنکه رسالت و وظیفه اصلی این ستاد احیا کردن فرایض دینی امر به معروف و نهی از منکر است. 

قائم مقام دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان کرد: یکی دیگر از آسیب های این ستاد آن است که تنها به موضوع  لباس و موی بانوان (حجاب و عفاف) متمرکز شده بود. 

حجت الاسلام میرزایی عنوان کرد: این در حالی است که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب امر به معروف و نهی از منکر حوزه ‌های مختلف،  متنوع و متعددی دارد و یکی از مهمترین آنها مربوط به عملکرد مسؤولان اجرایی است. 

وی ابراز داشت: چنانچه انجام امر به معروف و نهی از منکر تنها بر یک موضوع، یک مکان یا افراد خاصی متمرکز شود به منزله کوچک  شمردن این ۲ فریضه دینی است. 

حجت الاسلام میرزایی گفت: هجمه ‌های گسترده داخلی و خارجی علیه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور می شود و عده‌ ای  نیز تلاش می‌کنند با فشارهای مستقیم و غیرمستقیم فعالیت آن را بر یک موضوع خاص متمرکز کنند حال آنکه حوزه ‌های گوناگونی دارد. 

وی اظهار داشت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور به موضوع مهم گلوگاه ‌های فساد در حوزه اقتصادی ورود پیدا کرده است. 

حجت الاسلام میرزایی افزود: رسانه ها و فضای مجازی جزو ظرفیت‌ های مهم برای دعوت مردم به انجام امر به معروف و نهی از منکر هستند.  

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز به گستردگی حوزه های امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت:  برخی منکرات مردمی و دولتی در ابعاد مختلف در کشور و استان وجود دارد که باید با انجام هر چه بیشتر این ۲ فریضه دینی آنها را کاهش  داد. 

حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی اظهار داشت: نباید در زمینه انجام امر به معروف و نهی از منکر در کشور و کهگیلویه و  بویراحمد تنها روی یک موضوع خاص تمرکز شود. 

وی افزود: مناسب است که در شرایط کنونی مردم کشور و کهگیلویه و بویراحمد را به حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای  مقابله بهتر با بیماری کرونا دعوت کرد. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: مسؤولان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان برای  انجام بهتر این ۲ فریضه دینی باید از ظرفیت دادگستری، اداره کل اطلاعات، سپاه فتح، بسیج و نیروی انتظامی استان استفاده مطلوب تری کنند. 

در این آیین حجت الاسلام و المسلمین علی پیش قدم به عنوان رییس جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات سرهنگ پاسدار محمدفتح حسینیان رییس پیشین تجلیل شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =