عریقات: درخواست مقام آمریکایی برای تحریم محمود عباس نوعی باج خواهی است

تهران- ایرنا- دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، درخواست «داگ لمبرن» نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا برای تحریم محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین را نوعی باج‌خواهی و مجازات بخاطر مخالفت او با طرح موسوم به «معامله قرن» دانست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صائب عریقات در گفت وگو با رادیو فلسطین تاکید کرد که مسئولیت هرگونه الحاق اراضی فلسطین به رژیم صهیونیستی برعهده این رژیم خواهد بود.

وی ادامه داد که  تشکیلات خودگردان با هدف انتقال ملت فلسطین از مرحله اشغالگری به استقلال تاسیس شده است نه اینکه ابزاری در دست اشغالگران باشد.

«داگ لمبرن» نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا از دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور خواسته است، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان و شماری دیگر از مسئولان فلسطینی را تحریم کند.

روزنامه عبری زبان "اسرائیل هیوم" اعلام کرد که لمبرن گفته است تشکیلات خودگردان فلسطین همچنان به پرداخت حقوق خانواده‌های شهدا و اسرای فلسطینی ادامه می‌دهد و باید ابومازن و دیگر رهبران این تشکیلات تحریم شوند.

این عضو کنگره آمریکا بارها تلاش کرده پیش نویس قوانینی را علیه فلسطینیان به کنگره ارائه دهد، از جمله قوانینی در رابطه با بازتعریف آوارگان فلسطینی که از آژانس آنروا خدمات دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =