معاون اداره کل میراث فرهنگی: یزد یکی از پنج شهر دارای برند گردشگری ایران معرفی شد

یزد - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، گفت: بر اساس اعلام معاونت گردشگری وزارتخانه شهرهای اردبیل، یزد، کرمان، همدان و شیراز از مناطق دارای برندهای گردشگری ایران معرفی شد.

به گزارش یکشنبه شب روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی یزد، هما خورشیدی افزود: شهرها از حیث قدرت برند گردشگری، تجربه و درک گردشگران، نگرش جامعه محلی به توسعه گردشگری و غیره مورد ارزیابی و مقایسه قرار می گیرد و ظرفیت‌های متمایز گردشگری شهرها و روستاهای سراسر کشور به صورت تخصصی شناسایی و در سطح ملی و بین المللی معرفی می شود.

وی اظهار کرد: در مرحله اول ارزیابی پنج شهر یادشده به عنوان گردشگری انتخاب شد و این ارزیابی برای تمام استان ها انجام می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد تصریح کرد: طرح ارزیابی شهرها به عنوان شهر گردشگر و رتبه بندی آنها به صورت دوره ای، اطلاعات جامعی را برای جهت دهی به تصمیم اداره کل و مدیران شهری می دهد  تا براساس آن اقدامات توسعه ای و ترویجی از منظر گردشگری را پیش ببرد.

خورشیدی ادامه داد: این طرح به صورت کاملا علمی بوده و با کمترین هزینه، توجه مدیران و مسوولان هر شهر را به سمت توسعه صنعت گردشگری سوق می دهد.

به گفته وی براساس ارزیابی صورت گرفته برای هر شهر و رتبه بندی مربوطه، مشکلات هر شهر در زمینه توسعه گردشگری نیز مشخص می شود تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.

یزد حدود ۶ هزار اثر گردشگری شناخته شده دارد که تاکنون حدود هزار و ۹۰۰ اثر آن ثبت آثار ملی شد و این شهر در کنار مثلث گردشگری اصفهان ، شیراز و یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =