ملی‌پوش تیراندازی: در بدترین  شرایط کرونا بدون نگرانی تمرین می‌کنیم

تهران- ایرنا- دارنده سهمیه تیراندازی المپیک توکیو گفت: شرایط تمرینی در رشته تیراندازی به گونه‌ای است که در بدترین وضعیت کرونا هم تیراندازان می‌توانند بدون نگرانی تمرینات خود را دنبال کنند و برای حضور در المپیک آماده شوند.

 «جواد فروغی» تیراندازی که با کسب ۲مدال برنز در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی دوحه توانست سهمیه المپیک توکیو را برای کشورمان کسب کند اظهار داشت: در تیراندازی سالن تمرینات چه ۱۰ خطی باشد و چه ۸۰ خطی تیراندازان با فاصله ۲ متر از یکدیگر در خط  قرار گرفته و تمام وسایل آنان شخصی است بنابراین شانس آلوده شدن و ابتلا به این بیماری در حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد.

فروغی که هم اکنون به دلیل ابتلا به کرونا در خانه بستری است و دوران نقاهتش را در منزلش سپری می کند، ادامه داد: نمی‌دانم کجا و چطور به این ویروس مبتلا شدم اما مطمئن هستم با توجه به استفاده از وسایل شخصی و فاصله‌گذاری مناسب در محل تمرینات، در زمان تمرین درگیر این ویروس نشده ام.

 وی با یادآوری اینکه در حال حاضر نمی‌تواند تمریناتش را دنبال کند،  تصریح کرد: همانطور که چند هفته پیش  مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش در بازدید از تمرینات المپیکی‌ها اعلام کرد، تمرینات تیراندازان المپیکی باید به صورت مستمر پیگیری شود و فدراسیون می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی  امکانات خوابگاهی، رستورانی و حتی نمازخانه در اختیار آنان  قرار داده و حتی هریک از آنان می تواند در اتاقی مجزا مستقر شوند.

این تیرانداز ۳۱ ساله اهل دهلران، با اشاره به اینکه باید از تیراندازان و کادر فنی پیش از ورود به اردو تست کرونا گرفته شود، اضافه کرد: اگر همانطور که مسوولین فدراسیون می‌گویند به طور مرتب سالن‌های تیراندازی ضدعفونی و گندزدایی کنند و از سوی دیگر مواد ضدعفونی کننده به میزان کافی برای ضدعفونی کردن وسایل و اقلام مورد نیاز در اختیار تیراندازان قرار گیرد، می‌توانیم بدون نگرانی  تا زمان برگزاری المپیک تمرین کرده و به بالاترین میزان آمادگی دست یابیم.

 دارنده نخستین مدال قهرمانی آسیا در رشته تپانچه خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم برگزاری اردوهای برون‌مرزی نیز کار سختی باشد چون در پس از شیوع بیماری کرونا تیراندازی پاکستان به مدت چند ماه در آلمان اردوهای تمرینی خود را پیگیری می‌کردند.

این کارشناس پرستاری در خصوص برگزاری اردوی برون مرزی و شرکت در مسابقات بین‌المللی گفت تا جایی  که می‌دانم چنین اردوهایی در برخی کشورها در حال برگزاری است و تصور می‌کنم تیراندازان ما نیز با یک قرنطینه دو هفته‌ای می‌توانند به اردوهای برون‌مرزی و مسابقات بین‌المللی اعزام شوند تا شرایط لازم برای استفاده از فشنگ و امکانات بهتر نیز برای آنان فراهم شود.

وی در خصوص تمرینات حضوری پس از تمرینات آنلاین گفت: تقریبا از اوایل خرداد ماه تمرینات حضوری خود را شروع کردیم متاسفانه به دلیل تمرینات غیر حضوری رکوردهای ما کمی افت کرده بود اما با راهنمایی کادر فنی در حال حاضر در شرایط خوبی قرار داریم و حتی به موفق به کسب رکورد ۵۸۰ نیز شدیم.

فروغی وی تاکید کرد: در المپیک علاوه بر شرکت در بخش تپانچه بادی می‌توانم در بخش آتش سریع یا راپید فایر شرکت کنم اما این رشته نیاز به فشنگ بسیار زیادی دارند و تقریباً هر روز باید بیش از ۱۰۰۰ فشنگ برای تمرینات استفاده شود.

ملی‌پوش تیراندازی اعلام کرد: اگر تمرینات ما به صورت مستمر ادامه یابد و بتوانیم از امکانات کافی برای تمرینات استفاده کنیم و در رشته راپید فایر نیست فشنگ کافی تهیه شود من شانس زیادی برای موفقیت در المپیک برای خودمان قائل هستم و حتی به ایستادن روی سکوی نخست المپیک می‌اندیشم.

وی افزود: افزود: کسانی که با رشته تیراندازی آشنا هستند می‌دانند که در این رشته نمی‌شود قول مدال داد اما با توجه به شرایطی که دارم و در صورتی که شرایط برای تمرینات مناسب فراهم باشد شانس زیادی برای افتخارآفرینی برای کشورم دارم.

فروغی در پایان گفت : سه شنبه هفته گذشته آخرین روز حضور من در اردو بود و پس از بازگشت به خانه متوجه سردرد و تب و لرز خفیف شدم که خوشبختانه این تب و لرز و سردرد چندان بیشتر نشد اما بدن درد و سایر عوارض نیز به آن افزوده شد و خوشبختانه در حال حاضر شرایط نسبتاً خوبی دارم و امیدوارم به زودی دوران نقاهت این بیماری را سپری کرده و بار دیگر برای تمرینات در سالن تیراندازی حاضر شوم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =