تاکید نماینده آستارا بر بسته‌بندی مناسب کالاهای صادراتی

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: بسته‌بندی مناسب کالاها باعث رونق روزافزون صادرات از مرزهای این شهرستان خواهد شد و تولیدکنندگان و صادرکنندگان به این امر مهم توجه کنند.

غلامرضا مرحبا روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مراحل بسته ‌بندی به ویژه طراحی، نام و نشان شرکت و فرم و نقش روی بسته، باعث هویت کالا می شود و زمینه ایجاد ارزش افزوده برای شرکت ها را فراهم می آورد.

وی بیان کرد: روش های دستیابی به بازارها و معرفی و فروش کالاها به سرعت در حال پیشرفت است و نمی توان بدون بکارگیری شیوه های مختلف تبلیغات و بسته بندی، با محصولات پر فروش رقابت کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: احیای بازار ایران در جمهوری آذربایجان، روسیه و کشورهای آسیای میانه و قفقاز باید در دستور کار صادرکنندگان قرار گیرد و از ظرفیت های اقتصادی آستارا نظیر بندر و راه آهن به درستی استفاده شود و امیدواریم جمهوری آذربایجان به زودی به تعهدات خود در تکمیل بارانداز راه آهن این شهرستان عمل کند.

مرحبا افزود: بارانداز راه آهن آستارا فاقد فنس کشی مناسب، دوربین مداربسته، انبار و سیلو است و جمهوری آذربایجان پیش از تکمیل بارانداز، از راه آهن آستارا بهره برداری اقتصادی می کند.

نماینده آستارا ادامه داد: بندر آستارا نیز باید به زودی با هدف پهلوگیری انواع کشتی های تجاری لایروبی شود و اخذ کد گمرکی برای منطقه ویژه اقتصادی بندر پیگیری می شود.

 شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی با جمهوری آذربایجان در ارتباط است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =