معاون استاندار کرمان از واقعیت‌های طرح اقدام ملی مسکن پرده برداشت

کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: واقعیت‌های طرح ملی مسکن باید به مردم اعلام شود که مردم با در نظر گرفتن شرایط و واقعیت‌ها در این طرح ثبت‌نام کنند و صاحب مسکن شوند.

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی روز یکشنبه در نشست شورای مسکن استان کرمان با حضور دبیر و اعضای این شورا افزود: مردم طرح اقدام ملی مسکن را مشابه طرح مسکن مهر می‌دانند لذا افراد بسیاری در این طرح ثبت‌نام کردند در صورتی که این ۲ طرح تفاوت های اقتصادی بسیاری برای مردم دارند.

وی اظهار داشت: بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن از جمله پرداخت هزینه خدمات زیربنایی پروژه برعهده متقاضیان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: علاوه بر ۴۰ میلیون تومان سهم آورده مردم در مرحله نخست (در زمان تاییدیه ثبت‌نام متقاضیان) بخشی از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن با دایره سود ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است. 

وی ادامه داد: با وجود اینکه هزینه پروانه نسبت به ساخت و ساز بسیار اندک است، بر اساس قانون شهرداری‌ها برای صدور پروانه ساختمانی نباید هیچ تخفیفی قائل شوند.

آیت‌اللهی‌موسوی افزود: هزینه پروانه ساختمانی را شهرداری دریافت و برای توسعه شهرها پرداخت می‌کند، در حالی که از این هزینه برای تامین آب طرح اقدام ملی مسکن کرمان می‌توان استفاده کرد.

وی ادامه داد: تامین آب طرح اقدام ملی مسکن برای نقاطی از شهر کرمان هزینه‌های بسیاری به‌دنبال دارد که باید از محلی تامین شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =