مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان: دشمن به‌دنبال حاکمیت ضدارزش‌ها است

سمنان- ایرنا- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: دشمن با جنگِ شناختی از طریق رسانه‌ها و با پمپاژ اطلاعات نادرست، به دنبال تسخیر ذهنیت و اندیشه مردم و مسلط کردن ضدارزش‌ها است.

به گزارش ایرنا، ایرج کارخایی روز یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی شورای پدافند غیرعامل استان سمنان در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : امروز ایران اسلامی با انواع تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم دشمن که از لحاظ محتوا و شکل، تغییرات گسترده، پیچیده و نامشخصی دارد مواجه است. 
وی ادامه داد : این مسائل تهدیدات نوینی است که دانش‌محور، فناورانه و بر باورها تکیه دارد، شیوه جدید تهدیدات به شکل ترکیبی بر شناخت، باورها و با تسلط بر حوزه‌ فکر و ذهن جامعه متکی است. 
کارخایی گفت: همچنانکه مقام معظم رهبری در منویات در عید قربان فرمودند، به موازات تحریم دشمن یک تحریف هم وجود دارد، تحریف حقایق، واژگونه نشان دادن واقعیات. 

وی اضافه کرد : از این لحاظ شاید مهمترین و بااولویت‌ترین رسالت و فلسفه کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی رصد، شناسایی، و اولویت بندی آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات در مقوله فرهنگی، رسانه‌ای و اجتماعی با حفاظت از افکار عمومی و افزایش اعتمادسازی است. همچنین شناخت نقاط ضربه‌پذیری فرهنگی و اهداف دشمن در برنامه‌ریزی کارگروه امری ضروری است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به اینکه ترویج اصول پدافند غیرعامل به منظور فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی برای ایجاد یک باور عمومی در جامعه بسیار مهم است، گفت : باید از ظرفیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و آموزش تخصصی و عمومی استفاده کرد.

وی بیان کرد: فرهنگ اساس یک جامعه محسوب می‌شود و ظرفیت‌های اعضای کارگروه که از دستگاهها و سازمانهای مهم، موثر مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، اطلاع رسانی و آموزشی هستند، از موارد مثبت  این کارگروه به حساب می‌آید.

کارخایی ادامه داد : در ساختار اجرایی پدافند غیرعامل استان، ۱۲ کارگروه تخصصی در قالب شورای پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شده‌است که کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی یکی از مهمترین کارگروه‌های پدافند غیرعامل است. 
در این نشست، باتوجه به اینکه بحث پدافند غیرعامل به‌عنوان یکی از راهبردهای دفاعی کشور برای مقابله با تهدیدات دشمن، بر ایجاد پایداری، کاهش آسیب‌پذیری، مصون سازی و استمرار خدمت رسانی در شرایط خطر و بحران تاکید شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =