۹درصد متقاضیان در کاشمر تسهیلات مرتبط با کرونا دریافت کردند

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: همه ادارات و صنوف موظفند نسبت به اطلاع رسانی به جامعه مخاطب خود در خصوص بهره‎مندی از تسهیلات کرونا و ثبت نام در سامانه اقدام کنند و تاکنون به ۹ درصد پرونده‌هایی که برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک رفته‎اند تسهیلات پرداخت شده‌ است.

مسلم ساقی روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در کاشمر افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه جلوگیری از شیوع کرونا در بخشهای مختلف از اولویت‎های ستاد کرونا در شهرستان بوده و از همان ابتدا تیم مشترک بازرسی با جدیت در این خصوص تلاش کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون از  ۶ هزار و ۲۸۹ مورد از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید به عمل آمده که منجر به تعطیلی ۱۱ مورد اماکن عمومی و عرضه مواد غذایی شده است.

فرماندار کاشمر گفت: طی این مدت ۸۲۱ مورد بازرسی و نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها صورت گرفته و در راستای پیشگیری نیز ۴۷۷ مورد از منازل بیماران و فوتی‌های ویروس کرونا توسط تیم‌های مشترک بازدید شده است.

ساقی از انجام ۲۷۶ مورد بازدید از ادارات و نهادهای خدماتی خبر داد و افزود: اگرچه طبق آمار ارائه شده از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طی تیرماه فوتی نداشتیم ولی در هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا چهار تن در منطقه ترشیز جان خود را از دست دادند و بستری‌ها در بیمارستان شهید مدرس ۱۴ برابر نسبت به گذشته افزایش یافته که این یک زنگ خطر است.

وی ادامه داد: در خصوص گسترش ویروس کرونا در محرم و صفر دغدغه داریم که در همین راستا پیشنهادات شهرستان به استان ارسال شده است و پروتکل‌های ابلاغی و مصوب ستاد ملی پیشگیری از کرونا در شهرستان اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس نیز در این جلسه گفت: دولت می‎خواهد از صندوق ذخیره ارزی برای مقابله با کرونا برداشت‌ کند که مجلس به طور قطع با این کار موافقت خواهد کرد. 

حجت‎الاسلام جواد نیک‌بین افزود: اکنون عرصه جنگ و جهاد است و در موضوع کرونا مجاهدان عرصه بهداشت و درمان پرستاران و پزشکان هستند و به طور قطع تلاش‎های شبانه روزی این عزیزان در حوزه پیشگیری و درمان قابل قدردانی است.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۰۹ هزار و ۴۳۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۷هزار و ۱۹۰ تن رسیده ‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =