۹۰هکتار از مزرعه پرورش میگو در قشم به چرخه تولید بازگشت

بندرعباس-ایرنا-رییس اداره توسعه میگو شیلات هرمزگان گفت: ۹۰هکتار از مزرعه پرورش میگو در سواحل شمالی جزیره قشم به چرخه تولید بازگشت.

علی اکبر مجاز  روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان اشتغالزایی این مزرعه پرورشی حدود ۴۰نفر است که می‌تواند ۶۰۰تن میگو را در سال تولید کند.

وی بیان داشت: با نامگذاری سال۹۹ به عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، این مزرعه نیز با آبگیری ۱۵هکتار از زمین‌های خود وارد مدار تولید شد.

رییس اداره توسعه میگو شیلات هرمزگان اظهار داشت: بر این اساس در مجموع ۸۰ استخر در قشم آبگیری شده است که در مرحله اول  ۵۰۸ تُن میگو تولید و برداشت می‌شود.

مجاز ادامه داد: جزیره قشم یکی از مستعدترین مناطق آبزی‌پروری کشور به شمار می‌رود که با رفع موانع و همکاری دستگاه‌های اجرایی می‌توان شاهد جهش تولید در بخش‌های شیلاتی این شهرستان شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای مرحله دوم این شرکت‌ها ۲۲۱ استخر دیگر به مجموعه مزارع افزوده می‌شود که با تحقق آن، ۱۹۳ فرصت شغلی دیگر به وجود می‌آید.

این مسوول یادآور شد: هم اکنون ۸۴۹ نیروی بومی در ۹ مزرعه پرورش میگو به صورت مستقیم فعالیت می‌کنند.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها