رونی: تاکتیک‌های‌ «فرگوسن» در فینال‌های لیگ قهرمانان خودکشی بود

تهران- ایرنا- «وین رونی» معتقد است که تاکتیک‌های «سر الکس فرگوسن» در فینال لیگ قهرمانان در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ اشتباه بوده است.

یونایتد در حالی به فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۹ رم پای گذاشت که عنوان مدافع قهرمانی را یدک می‌کشید اما با وجود فرصت‌های اولیه گلزنی، شکست خورد و گل‌های «ساموئل اتوئو» و «لیونل مسی» پیروزی ۲ بر یک صفر را برای آبی اناری‌ها به ارمغان آورد.

در ملاقات دوم این دو تیم که دو سال بعد در ومبلی اتفاق افتاد، ترکیب شیاطین سرخ ضعیف‌تر از بارسا بود و «کریستیانو رونالدو» و «کارلوس توز» هر دو در سال ۲۰۰۹ اولدترافورد را ترک کرده بودند و این در حالی بود که آبی اناری‌ها با توجه به اضافه شدن «داوید ویا» در سال ۲۰۱۰، قوی‌تر به نظر می‌رسید.

پس از گل زودهنگام بارسا توسط «پدرو»، رونی در همان نیمه نخست گل تساوی‌بخش یونایتد را به ثمر رساند اما سرخ‌های منچستر کاملا تسلیم شده بودند و در نیمه دوم با گل‌های مسی و ویا سه بر یک مغلوب شدند.

و حالا کاپیتان اسبق یونایتد معتقد است که این تیم باید با رویکردی واقع‌بینانه در هر دو بازی عمل می‌کرده است.

وی در این‌باره گفت: برای تیمی مثل رئال مادرید کار سختی است که توپ را تسلیم حریف کند. این موضوع برای یونایتد هم صدق می‌کند اما ما دو فینال لیگ قهرمانان را در حالی به بارسلونای تحت هدایت «پپ گواردیولا» باختیم که به اصطلاح «من تو من» را در دستور کار قرار داده بودیم و سعی می‌کردیم با پرسنیگ از یک سوم دفاعی بارسا، به دروازه آنان برسیم؛ کاری که البته خودکشی بود.

رونی افزود: یادم می‌آید که فرگوسن می‌گفت ما من یونایتد هستیم و هجومی بازی می‌کنیم. این فرهنگ فوتبال باشگاه است و حالا که فکر می‌کنم زیاد در مورد این حرف اطمینان ندارم. فکر می‌کنم همه بازیکنان می‌دانستند که این رویکرد اشتباه بود؛ اینکه سبکی را که با استفاده از آن در نیمه نهایی سال ۲۰۰۸ موفق شدیم، کنار بگذاریم و در عین حال اطمینان داشته باشیم که در هر دو فینال مغلوب خواهیم شد.

ستاره اسبق تیم ملی انگلیس تاکید کرد: به شخصه معتقدم مادامی که در بازی‌های بزرگ لیگ قهرمانان برنده می‌شوید، اهمیتی ندارد که چطور اینکار را انجام می‌دهید. به نحوه برتری لیورپول در فینال سال گذشته نگاه کنید و تصور می‌کنم این همان طرز تفکری است که زیدان هم دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =