طرح "آوای ورزش در همسایگی" در اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه و کم‌تحرکی مردم طرح "آوای ورزش در همسایگی" با هدف فراهم کردن بستر ورزش در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا ، سجاد انوشیروانی روز یکشنبه افزود: طرح "آوای ورزش در همسایگی" با همکاری هیات ورزش‌های همگانی استان در مجتمع‌های مسکونی اردبیل در راستای پویایی و نشاط در بین خانواده‌ها برگزار خواهد شد.

وی توسعه سلامت جسمانی افراد با ورزش، تقویت سیستم ایمنی در شرایط بیماری فراگیر، تقویت تاب‌آوری افراد در شرایط بحران، افزایش انسجام اجتماعی با محوریت تمرینات محلی و کاهش خطر با فراهم کردن فضای ورزشی برای افراد علاقه‌مند را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

وی همچنین گفت: کاهش خطر با حذف ترددهای غیرضروری برای مراجعه به فضا یا محیط ورزشی، ارائه سرگرمی مفید و کاهش احتمال برای سرگرمی‌های آسیب‌زا از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه بسط و توسعه ورزش همگانی از اولویت‌های متولیان ورزش استان است، اظهارداشت: ایجاد فضای مناسب ورزشی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.

انوشیروانی بیان کرد: این طرح اثرگذار در سلامت مردم با هماهنگی های بعمل آمده با هیات امنای مجتمع فرهنگیان اردبیل روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه برگزار و در روزهای آینده در سایر مجتمع‌ها اجرا خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: طرح "آوای ورزش در همسایگی" در سایر شهرستان‌های استان نیز برگزار و به مرحله اجرا درخواهد آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =