بسته حمایتی مرکز گسترش از اکران آنلاین فیلم‌های هنری و تجربی

تهران- ایرنا- بسته حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از اکران آنلاین فیلم‌های هنری و تجربی اعلام شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در چارچوب سیاست‌های حمایتی سازمان‌ سینمایی در مرحله توزیع و نمایش آثار سینمایی هنری و تجربی و مستندهای سینمایی با شرایطی، بسته حمایتی خود را اعلام می‌کند.

از جمله شرایط این حمایت‌ها اینکه؛ آثار متقاضیان حمایت، پس از دریافت پروانه نمایش سینمایی، در مرکز بررسی و برای بهره‌مندی از حمایت انتخاب می‌شوند همچنین حمایت مذکور از ابتدای شهریورماه ۹۹ صورت خواهد گرفت و پایان هر ماه سه فیلم (هر ماه دو فیلم داستانی و یک فیلم مستند) مورد حمایت واقع خواهند شد.

میزان حمایت مرکز برای هر فیلم سینمایی (داستانی: ۵۰۰ میلیون ریال و مستند ‌سینمایی: حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال) خواهد بود که براساس اعلام برنامه تهیه‌کننده شامل: تهیه نسخه نمایش (DCP) و تبلیغات (محیطی و مجازی و...) شروع اکران آنلاین از سوی مرکز و پس از اتمام اکران پرداخت می‌شود، دیگر قانون حمایت است.

همچنین مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام کرده که کلیه امکانات رسانه‌ای مرکز (سایت‌ها و شبکه‌ها و کانال‌های اجتماعی) و روابط‌ عمومی از آثار منتخب حمایت لازم را خواهند کرد.

شرایط دریافت حمایت این است که اکران آنلاین در حداقل یکی از شبکه‌های وی.اُو.دی VOD یا سامانه‌های فراگیر برخط که دارای مجوز فعالیت هستند: (تیوا، فیلم‌گردی، فیلم‌نت، فیلیمو و نمآوا) صورت گیرد، دوم آنکه شرط بهره‌مندی از این شیوه‌نامه، عدم دریافت حمایت از طریق موسسه هنر و تجربه و انجام تبلیغات کافی از سوی پلت‌فرم یا فیلم انجام شده است.                                      

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =