۱۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83893801
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از یزد و میبد

یزد- ایرنا- درخواست فرمانده انتظامی یزد از مردم برای شناسایی عوامل خسارت به چند دستگاه خودرو ، آزادی محکوم به قصاص نفس و اختصاص وام بلاعوض مسکن به مددجویان بهزیستی میبد از جمله خبرهای روز یکشنبه استان است.

فرماندهی انتظامی یزد در پی خسارت به چند دستگاه خوردو شهروندان از مردم خواست در صورت شناسایی یا اطلاع از هویت متهمان مراتب را با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شنبه شب  فرد یا افرادی در شهرستان یزد خسارت هایی به چند دستگاه خودروهای پارک شده وارد کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خیری پلیس، سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: شناسایی و دستگیری متهمان با استفاده از کارآگاهان خبره و با در دست داشتن سرنخ‌هایی از آنها در دست اقدام است.

وی اظهار کرد:  تصاویر و مستندات متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

یزد 

همچنین معاون دادگستری کل استان یزد در امور شوراهای حل اختلاف  گفت: با تلاش این مجموعه محکوم به قصاص نفس با گذشت اولیای دم از اجرای مجازات رهایی یافت.

محمدرضا حداد با اشاره به اینکه این سومین بخشش محکوم به قصاص نفس در سال جاری در استان است افزود: کاهش جمعیت کیفری زندانیان به عنوان یکی از سیاست‌های این شورا در سال‌های اخیر است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، وی ادامه داد: در صورت حضور متهم و محکوم در زندان، ناامیدی بر او حاکم می‌شود و یکی از مراجعی که می‌تواند بخشی از این مشکلات را حل و فصل کند شورای حل اختلاف است.

این مسوول قضایی استان یادآور شد: در این راستا یک پرونده قصاص نفس که از سال ۱۳۹۴ در دادگاه مطرح و در حال رسیدگی بود از اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب اشکذر به شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان یزد ارجاع و با همت شورای حل اختلاف  منتهی به مصالحه با اولیای دم شد .

حدادزاده خاطر نشان کرد: تلاش‌های صورت گرفته با همکاری مدیرکل زندان‌های استان و نظارت رییس زندان مرکزی و همت اعضای شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف جای قدردانی دارد.

هم اکنون در استان یزد سه زندان شامل مرکزی و شماره ۲ شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد و  ۲ بازداشتگاه  هم در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخدر است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰  هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

میبد

رییس بهزیستی شهرستان میبد گفت: ۷۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض « ودیعه مسکن» به مددجویان دارای شرایط ویژه اختصاص یافت که در آینده نزدیک پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی میبد،  سید محسن فلاح افزود: با توجه به شیوع دوره دوم ویروس کرونا و ارائه تسهیلات کمک بلاعوض مسکن به معلولان  و مددجویان مستاجر ، دارای اجاره نامه معتبر از اجاره‌دهندگان مسکن ، ۵۹۵ میلیون ریال به مددجویان اداره بهزیستی شهرستان میبد اختصاص یافت.

وی ادامه داد: با پیگیری کارشناسان و مددکاران مربوطه علاوه بر جذب سهمیه اختصاص یافته مبلغ ۱۲۵ میلیون  ریال از اعتبار سایر شهرستان‌ها که جذب نشده بود نیز  جذب گردید.

رییس بهزیستی میبد اظهار کرد: به دنبال جذب میزان تسهیلات یادشده ، اسامی ۱۶ خانواده از مددجویان شهرستان شامل  هفت زن سرپرست خانوار و ۹ معلول تحت پوشش  به تصویب کمیته توانبخشی و توانمندسازی شهرستان رسید و اسامی برای دریافت تسهیلات  ثبت سامانه مسکن بهزیستی شد  تا در چند روز آینده مبالغ مربوطه به حساب افراد واریز شود.

فلاح تصریح کرد : مبلغ کمک بلاعوض مسکن به خانوارهای شهری ۴۸ میلیون ریال  و به خانوارهای روستایی ۲۴ میلیون ریال است.

وی یادآور شد: این تسهیلات به معلولان سرپرست خانوار دارای معلولیت سطح شدید و خیلی شدید ، خانواده‌های دارای ۲ معلول با سرپرست معلول ، زنان سرپرست خانوار معلول ، زنان سرپرست خانوار دارای سه عضو و بیشتر و افراد  قرار گرفته در دهک‌های یک تا سه درآمدی اختصاص یافته‌است.

سه هزار و ۵۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن زیرپوشش اداره بهزیستی میبد هستند.

۲ هزار و ۲۰۰ نفر هم  از حمایت‌ها و خدمات معیشتی و درمانی این  نهاد حمایتی استفاده می‌کنند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =