فرماندار میانه: کارکنان ادارات از ارائه خدمات به مراجعان بدون ماسک خودداری کنند

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه میانه مشایخی بر ضرورت اجرای سفت و سخت تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا از سوی مسوولین ادارات در مرحله اول برای کارکنان و مراجعین شد و تاکید کرد:  عدم زدن ماسک برای کارکنان در هر روز باید به منزله غیبت از اداره در نظر گرفته شده و از ارائه خدمات به مراجعین بدون ماسک خودداری شود.

محمدرضا مشایخی روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان، خروج از عادی انگاری، سهل انگاری و بی مبالاتی در خصوص مقابله با شیوع بیماری را عامل اصلی افزایش ابتلا در پیک دوم عنوان کرد.

وی بی مبالاتی و رعایت نکردن پروتکل ها از جانب برخی را ظلمی بزرگ در حق رعایت کنندگان خواند و تاکید کرد: اگر مردم رعایت نکنند بهداشت و درمان از عهده جوابگویی مراجعه بیش از حد به مراکز درمانی بر نخواهد آمد.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب و سخنان ایشان در روزهای اخیر که خود را مقید به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا کردند بر ضرورت اطلاع رسانی به هیئت های حسینی و مداحان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و کمیته اطلاع رسانی در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا جهت مقید و متعهد کردن آنان به رعایت تمامی موارد و پروتکل های بهداشتی در عزاداری های ماه محرم تاکید و اضافه کرد:  تمامی عزاداریها باید با اجتماع کم و در فضاهای باز برگزار و تمامی پروتکل ها و فاصله گذاری ها رعایت شود.

مشایخی از بخشداران و دهیاران هم خواست تا از تجمعات در مراسم تشییع افراد کرونایی و غیر کرونایی جلوگیری کنند زیرا تجمعات باعث شیوع هر چه بیشتر بیماری می شود.

فرماندار ویژه میانه در ادامه بر اطلاع رسانی لازم در راستای برگزاری مواسات مومنانه برای بار دوم در سه مرحله شامل دهه ولایت و امامت، ایام محرم و صفر اشاره کرد و گفت:  باید این رزمایش را باشکوهتر از رزمایش مومنانه گذشته و برای جامعه هدف بیشتری اجرا کنیم.

مشایخی بر تابعیت از ستاد ملی و استانی در برگزاری کنکور و مواقع بازگشایی مدارس تاکید کرد و آمادگی لازم در این راستا از سوی آموزش و پرورش و دانشگاهها را خواستار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر بهره گیری از ظرفیت سمن ها و تشکلهای مردمی در امداد رسانی و مساعدت به مردم و مراکز درمانی تاکید کرد و گفت: باید در این ایام بویژه ایام عزاداری اباعبدالله الحسین  احسان و نذرها را به سمت پویش اهدای ماسک به مردم و تجهیزات لازم به مراکز درمانی سوق دهیم و در این خصوص از ظرفیت روحانیت و روابط عمومی ادارات برای اطلاع رسانی لازم استفاده کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه از مردم خواست تا با عدم برگزاری اجتماعات، رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک به کاهش شیوع و قطع زنجیره کرونا کمک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =