حضور محققان در عرصه برای جهش تولید کشاورزی ضروری است

دزفول- ایرنا- معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اهمیت اجرای طرح یاوران تولید در سطح کشور گفت: حضور محققان در عرصه برای چهش تولید در بخش کشاورزی ضروری است.

علی اکبر مویدی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول در سالن همایش‌های این مرکز افزود: دانش و یافته‌های جدید باید به کمک اجرا و کشاورز بیایند که لازمه آن حضور محققان در عرصه است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با تعدادی تراکتور تولید را بالا برد، گفت: منابع انسانی آگاه و توانمند ظرفیتی بی‌بدیل برای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی هستند که می‌توانند باعث رشد مجموعه شوند.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر لزوم انجام فعالیت‌های دانش بنیان اظهارداشت: نوآوری، افزایش تولید، پایداری در محیط زیست و کاهش فقر در فعالیت‌های دانش بنیان مدنظر است که سازمان تحقیقات کشاورزی باید در این زمینه ورود کند.

وی با اشاره به وجود مرکز آموزش در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی‌آباد دزفول افزود: فقط ۲ مرکز تحقیقات کشاورزی از مرکز آموزش بهره مند هستند که وجود آن در دزفول فرصتی برای استان خوزستان است.

مویدی با بیان اینکه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به دنبال آمار تحقیقات نیست، گفت: تحقیقات باید متقاضی داشته باشند در غیر این صورت کارایی ندارند.

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: مملکت پول و وقت اضافی برای انجام تحقیقات بی‌فایده و غیرکاربردی ندارد لذا تحقیقات و آموزش نباید صرفا برای ترفیع باشند.

وی هدف از احیای یکهزار و ۴۰۰ مرکز کشاورزی در کشور را خدمت به کشاورزان دانست و اظهارداشت: اعضای هیات‌های علمی باید در خدمت اجرا باشند تا بتوان به نتایج دلخواه دست یافت.

به گزارش ایرنا آیین معارفه سید محمد طبیب غفاری به عنوان رییس جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی‌آباد دزفول و تکریم محمدرضا ملک زاده رییس پیشین این مرکز روز یکشنبه با حضور معاون رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =